Reklama

Błażejowski komentuje budżet

Opublikowano:
Autor:

Błażejowski komentuje budżet - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pieniądze wydawane przez gminy na inwestycje to temat, który zwykle budzi emocje wśród mieszkańców. Tym razem, specjalnie dla Korso, wójt gminy Władysław Błażejowski tuż po uchwaleniu budżetu komentuje plany na rozpoczęty rok.

- Budżet zawiera ciekawe propozycje inwestycji. Niestety, nie wszystkie zmieściły się w ramowym budżecie, ale trzeba zaznaczyć, że będzie on jeszcze modyfikowany w miarę osiąganych wpływów, więc inwestycji będzie na pewno więcej – mówi wójt.

Budżetowe priorytety

- Najważniejszą inwestycją jest modernizacja szkoły i budynku należącego do gminy, w którym mieści się rewir dzielnicowych policji (za budynkiem urzędu gminy). Zarówno budynek, jak i jego otoczenie wymaga natychmiastowej modernizacji. Policja dzierżawi górną kondygnację, natomiast dolna kondygnacja po remoncie będzie wykorzystana jako pomieszczenie na archiwum, które już się rozrasta do niebotycznych rozmiarów, a wynika to z przepisów, które nakazują nam gromadzenie dokumentów – przekazuje Władysław Błażejowski.

Ocieplenie obydwu budynków (szkoły i tego, w którym mieści się policja) jest w jednym programie i cały koszt wyniesie ok.1,5 mln zł. Modernizacja szkoły obejmie wymianę okien, drzwi, ocieplenie dachu, wykonanie elewacji ociepleniowo-dekoracyjnej, wymianę kotła, kaloryferów i całej instalacji centralnego ogrzewania.

- Inwestycja ta będzie kolidowała trochę z organizacją roku szkolnego, ale jakoś będziemy to sobie musieli poukładać – zapowiada wójt.

Więcej w 4 numerze Tygodnika Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE