Reklama

Biskup tarnowski obchodzi piękną rocznicę

Opublikowano: wt, 2 lut 2021 17:22
Autor: | Zdjęcie: Fot. Fb Diecezja Tarnów

Biskup tarnowski obchodzi piękną rocznicę - Zdjęcie główne

foto Fot. Fb Diecezja Tarnów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś obchodzimy kolejną rocznicę sakry ks. biskupa seniora, Władysława Bobowskiego. Mianowany biskupem pomocniczym przyjął sakrę biskupią w katedrze tarnowskiej w dniu 2 lutego 1975 r., z rąk ówczesnego Biskupa Tarnowskiego Jerzego Ablewicza.

W Tarnowie została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem biskupa Leszka Leszkiewicza, którą koncelebrował także Jubilat. Biskup Bobowski udzielił na końcu uroczystego błogosławieństwa.

Bp Władysław Bobowski urodził się 19 marca 1932 r. w Tropiu. Pełnił funkcję ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie, był wykładowcą teologii życia wewnętrznego. Mianowany biskupem pomocniczym przyjął sakrę biskupią w katedrze tarnowskiej 2 lutego 1975 r., z rąk ówczesnego biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza.

Jego biskupiej posłudze towarzyszą słowa “To, co ludzkie przebóstwiać”.

Jako biskup pomocniczy koordynował pracę Duszpasterstwa Rodzin oraz nieprzerwanie przez 30 lat pełnił obowiązki wikariusza generalnego.

Był inicjatorem organizowania letniego wypoczynku dzieci i młodzieży z naszej diecezji, zwanego “Wakacjami z Bogiem”. Dzięki Niemu w naszej diecezji powstała i rozwinęła się, szeroko dziś rozpowszechniona, Dziewczęca Służba Maryjna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy