Reklama

Bieszczady: Żubry schodzą z gór

Opublikowano:
Autor:

Bieszczady: Żubry schodzą z gór - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Żyjące w Bieszczadach żubry schodzą już z wyższych partii gór i zaczynają powolne przemieszczanie się do miejsc zimowania.

Od wczesnej wiosny żubry w małych grupach lub wręcz samotnie przebywają w wyższych partiach Bieszczadów. Natomiast pod koniec lata łączą się w większe stada, a potem wędrują do miejsc zimowania.

 

Na terenie Nadleśnictwa Baligród grupy żubrów liczące 30-50 osobników Wciąż pozostają w wyżej położnych dolinach, żerując na jeżynie w lesie i na otwartych łąkach. Leśnicy zaczęli już dokarmianie tych zwierząt, by odciągnąć je od upraw leśnych, ze względu na szkody, jakie w nich wyrządzają. W tej części gór żyje już ponad 300 osobników  które przed zimą przemieszczają się na północ.   


Według inwentaryzacji z marca tego roku w Bieszczadach, w dwóch odizolowanych od siebie dzikich populacjach, żyje ponad 550 żubrów, przebywających stale na terenie nadleśnictw: Baligród, Komańcza, Stuposiany i Lutowiska. Zimą żubry bywają obserwowane w lasach nadleśnictw Lesko i Ustrzyki Dolne.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE