Reklama

Reklama

Bieszczady potrzebują pieniędzy na remonty dróg! - jest decyzja Zarządu Woj. Podkarpackiego

Opublikowano: wt, 23 lip 2019 18:35
Autor:

Bieszczady potrzebują pieniędzy na remonty dróg! - jest decyzja Zarządu Woj. Podkarpackiego  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Poprawa infrastruktury drogowej i turystycznej w Bieszczadach, wsparcie Uzdrowiska Rymanów, podjęcie współpracy z rumuńskim regionem Maramureș – to część tematów lipcowej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Reklama

Radni jednomyślnie zagłosowali za uchwałą wprowadzającą zmiany w budżecie województwa na 2019 r. Te, w głównej mierze dotyczyły inwestycji drogowych, szczególnie dofinansowania inicjatywy zakładającej poprawę infrastruktury w Bieszczadach. Szczegóły tego zadania przedstawił radnym marszałek Władysław Ortyl.

- Nasz pomysł na poprawę infrastruktury drogowej w Bieszczadach polega na modernizacji w pierwszej kolejności miejsc newralgicznych na małej i dużej pętli bieszczadzkiej, tj.: mostów, przepustów, a także budowy rond, chodników, czy parkingów. Przykładem takiej inwestycji jest oddane do użytku ronda w Polańczyku. Czasami są to tylko modernizacje, a czasami gruntowne przebudowy. Potem, po zrealizowaniu tych poszczególnych zadań przejdziemy do modernizacji odcinków dróg, która będzie polegała w zasadzie na łączeniu tych poszczególnych punktów – tłumaczył marszałek.

Część środków na remont mostów w Bieszczadach przekazały Lasy Państwowe.

- Należy podkreślić wkład Lasów Państwowych we współfinansowaniu inwestycji związanych z przebudową mostów w Bieszczadach, realizowaną przez samorząd województwa, co wynika z porozumienia, jakie udało nam się osiągnąć w tym zakresie – dodał Władysław Ortyl.

 

Łączny koszt realizacji zadania zakładającego poprawę infrastruktury drogowej w Bieszczadach, obejmującego lata 2019 – 2020 - wynosi niemal 13 mln zł, z czego ponad 2 mln 750 tys. zł stanowi wkład województwa podkarpackiego. Pozostała kwota, czyli 10 mln zł – to środki z budżetu państwa.

W trakcie sesji, radni zgodzili się przekazać część nieruchomości Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu, na nieodpłatne korzystanie przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Tematem obrad była również kwestia dokapitalizowania „Uzdrowiska Rymanów”. Kwota 4 mln zł stanowić będzie uzupełnienie wkładu własnego Spółki do realizowanych projektów, zgonie z przyjętym 5 – letnim planem rozwoju Spółki.

Więcej na ten temat na portalu Korso24.pl 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.