Reklama

Bezpłatna kolonoskopia w PRO-FAMILII

Opublikowano:
Autor:

Bezpłatna kolonoskopia w PRO-FAMILII - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA w Rzeszowie można wykonać bezpłatną kolonoskopię w kierunku wykrycia raka jelita grubego. Badanie wykonywane jest w znieczuleniu ogólnym. Już trwają zapisy.

Rak jelita grubego jest trzecim najczęściej występującym na świecie nowotworem, który przez wiele lat może przebiegać bezobjawowo. W Polsce statystyki nie wyglądają lepiej - to drugi pod względem częstości „zabójca” wśród nowotworów złośliwych. Każdego roku rozpoznaje się ok. 18 tysięcy nowych przypadków. Dlatego tak ważna jest profilaktyka.
    • Rak jelita zwykle rozwija się ze zmian łagodnych, tzw. polipów, nie dając przez wiele lat żadnych objawów. Zanim ostro zaatakuje i dojdzie do typowych objawów, może minąć kilkanaście lat, a wtedy zwykle jest już za późno na skuteczne leczenie Dlatego kolonoskopia to badanie, które może uratować życie. Wcześniej wykryte zmiany w jelicie są niegroźne i łatwo je usunąć, zwykle podczas tego samego badania – wyjaśnia dr n.med. Janusz Kidakci, dyrektor ds medycznych w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA.
Dlatego tak ważne jest, aby jak najwięcej osób przełamało lęk i zapisało się na badanie.
    • Zachęcić do badania może fakt, że wykonywane jest w znieczuleni ogólnym, co znaczenie wpływa na komfort pacjenta – dodaje lekarz.
Kto może skorzystać z bezpłatnego badania?
W Pracowni Endoskopii w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA z bezpłatnego badania kolonoskopowego mogą skorzystać mieszkańcy Podkarpacia - osoby z grup ryzyka, czyli:
- osoby między 50 a 65 rokiem życia bez objawów sugerujących obecność choroby
- osoby między  40 a 49 rokiem życia, jeśli w ich rodzinie występowały nowotwory jelita grubego
- osoby między 25 a 49 rokiem życia  z rodzin z zespołem Lyncha
- do badania będą kwalifikowane osoby, które nie miały wykonanej kolonoskopii przez ostatnie 10 lat (poza pacjentami z zespołem Lyncha) oraz osoby, które nie mają objawów klinicznych sugerujących istnienie raka jelita grubego

Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu: 662 318 547
Badania realizowane są w ramach projektu „Nowoczesna Endoskopia - Program profilaktyki raka jelita grubego dla mieszkańców Województwa Podkarpackiego” realizowanego w ramach RPO Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE