Reklama

Bezpieczne ferie w powiecie mieleckim [FOTO]

Opublikowano: 22 stycznia 2021 19:56
Autor: K. Radoń

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Pomimo, że tegoroczne ferie wyglądały inaczej niż dotychczas, z uwagi na panującą pandemię policjanci nie zmienili kierunku swoich działań. Przez cały okres ferii zimowych dbali o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży spotykając się w miejscach zorganizowanego wypoczynku. Prowadzone działania obejmowały zarówno kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym jak i szeroko rozumianą profilaktykę.

Podczas tegorocznych ferii, pomimo panującej pandemii, wzorem lat ubiegłych mieleccy policjanci prowadzili działania profilaktyczne mające na celu dbałość o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze patrolowali miejsca gromadzenia się dzieci i młodzieży, takie jak skatepark przy ulicy Jagiellończyka czy Park Leśny „Góra Cyranowska” gdzie znajduje się tor saneczkowy.

Policjanci spotykali się również z dziećmi tam, gdzie organizowane były kilkugodzinne zajęcia świetlicowe. Spotkania odbywały się w zimowej aurze, przeważnie na wolnym powietrzu i przybierały różne formy, od pogadanek aż po tematyczne konkursy. Funkcjonariusze odwiedzili między innymi: SP nr 8 przy ulicy Tańskiego, SP nr 1 przy ulicy Kilińskiego, SP nr 3 przy ulicy Żeromskiego, SP nr 13 przy ulicy Łąkowej, SP nr 9 przy ulicy Drzewieckiego w Mielcu oraz Szkołę Podstawową w Przecławiu. Uczestnicy spotkań, którzy najaktywniej uczestniczyli w policyjnych pogadankach zostali nagrodzeni drobnymi upominkami w postaci opasek odblaskowych.

Podczas ferii zimowych na terenie powiatu mieleckiego nie doszło do żadnych niebezpiecznych zdarzeń związanych z zimowym wypoczynkiem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.