Reklama

Bestialsko zabił. Zatrzymany po 18 latach!

Opublikowano:
Autor:

Bestialsko zabił. Zatrzymany po 18 latach! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sprawa masakry w Szczucinie obiegła całą Polskę. Ponieważ policja nie mogła znaleźć zabójcy 17-letniej Iwony Cygan, śledztwo umorzono. Teraz, po 18 latach, okazuje się, że w całym mieście panowała zmowa milczenia.

Do zabójstwa 17-letniej mieszkanki Szczucina doszło w nocy z 13 na 14 sierpnia 1998 roku. Jej ciało przypadkowo znalazł mężczyzna. Na łąkach w miejscowości Łęka Szczucińska, przy wale Wisły i w pobliżu drogi prowadzącej w kierunku Warszawy wypasał właśnie krowy. Sekcja zwłok wskazała, że dziewczyna została uduszona. Biegli stwierdzili, że oprawca ją rozebrał, związał i bił po całym ciele. Ostatecznie udusił, obwiązując jej szyję drutem. Nic nie wskazywało, by została wykorzystana na tle seksualnym.

Policjanci nie zdołali wtedy ustalić sprawcy, dlatego śledztwo zostało umorzone i trafiło do archiwum X. Po tym nastąpiła seria innych tajemniczych zdarzeń, jednak zmowa milczenia nie pozwalała na ustalenie faktów. Przede wszystkim zginął potencjalny świadek zdarzenia, a wielu innych wyemigrowało między innymi do Niemiec, Austrii czy USA.

- Sprawą zainteresowało się krakowskie Archiwum X. Policjanci po zapoznaniu się z aktami postępowania i po analizie całego zdarzenia wystąpili z wnioskiem o podjęcie postępowania na nowo do prowadzenia - informuje zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Więcej w 3 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE