Reklama

Będzie remont SOR-u

Opublikowano:
Autor:

Będzie remont SOR-u - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dyrekcja szpitala powiatowego w Mielcu dostała zielone światło na remont i doposażenie oddziału ratunkowego. Na ostatniej sesji rady powiatu (27 kwietnia) przedstawił plan modernizacji SOR-u. Zadanie wyceniono na około 2 mln 250 tys. złotych, z czego 85 procent będzie stanowić dofinansowanie zewnętrzne.

Po pierwsze szpital chce kupić potrzebny i niezbędny sprzęt medyczny na kwotę ok 1 mln 300 tys. złotych. Tylko wtedy mielecki SOR będzie spełniać wszelkie wymagania NFZ i Ministerstwa Zdrowia. Drugim ważnym punktem projektu będzie przebudowa wejścia na SOR. – Obecnie nasze wejście na oddział ratunkowy to plątanina korytarzy. Pomieszczenia, w których urządziliśmy SOR, ie były projektowane pod taki oddział – komentuje dyrektor szpitala Leszek Kołacz.

W ramach remontu dyrekcja szpitala chce dobudować werandę, a także wózkownię. Ponadto powstanie bezpośrednie wejście na punkt obsługi SOR. Te zmiany przede wszystkim usprawnią wejście na oddział od strony hali targowej. Szpital musi mieć od 337 tys. Złotych wkładu własnego, dlatego dyrekcja szpitala wystąpiła z wnioskiem o zabezpieczenie tej kwoty w budżecie powiatu.Radni zgodzili się na taką inwestycję. Jeśli szpital uzyska dofinansowanie z ministerialnego programu operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020”, to prace remontowe ruszą w 2017 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE