Reklama

Będą pieniądze na budowę ronda w Woli Mieleckiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Będą pieniądze na budowę ronda w Woli Mieleckiej - Zdjęcie główne

W Woli Mieleckiej powstanie rondo | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni Województwa zdecydowali o przekazaniu 725 tysięcy złotych na budowę ronda w Woli Mieleckiej. Przebudowa skrzyżowania dróg wojewódzkiej 984 z powiatową Przecław-Borowa jest konieczna aby rozładować korki na drogach dojazdowych do DW 984.

Sejmik Województwa Podkarpackiego, przychylił się w ten sposób do wniosku zarządu województwa i przekazał 625 tys. zł na realizację inwestycji oraz 100 tys. na wykup gruntów koniecznych do budowy. Inwestorem będzie samorząd powiatu. Ten fragment drogi wojewódzkiej 984 już niebawem straci swój status i będzie drogą powiatową. Stanie się tak po zakończeniu budowy obwodnicy Mielca. Współfinansowanie budowy ronda deklarował także samorząd gminy Mielec. Cała inwestycja ma szacunkowo kosztować 2 mln zł. 

- Tak jak wielokrotnie podkreślałem, chcieliśmy zbudować most, zakończyć ostatni odcinek obwodnicy Piątkowiec – Rzędzianowice i przeanalizować jak będzie kształtował się ruch samochodów w tych newralgicznych miejscach. Rondo w Woli Mieleckiej jest konieczne z wielu względów, ale przede wszystkim chodzi nam o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników tej drogi. Cieszę się, że udało nam się stworzyć montaż finansowy wspólnie z innymi samorządami. Dziękuję gorąco za współpracę i pomoc panu posłowi Fryderykowi Kapinosowi – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Mieszkańcy Woli Mieleckiej od lat zabiegali o budowę ronda na drodze prowadzącej na stary most w Mielcu. Trwa budowa ostatniego odcinka obwodnicy Mielca na odcinku Piątkowiec – Rzędzianowice. Jego otwarcie zmniejszy co prawda natężenie ruchu w Woli Mieleckiej, ale wciąż kierowcy z dróg dojazdowych w Woli Mieleckiej będą mieli problem z włączeniem się do ruchu stąd potrzeba budowy wspomnianego ronda. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy