Reklama

Będą nowe odcinki dróg i szybki internet w gminie Tuszów Narodowy

Opublikowano:
Autor:

Będą nowe odcinki dróg i szybki internet w gminie Tuszów Narodowy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Tuszów Narodowy buduje kolejne odcinki gminnych dróg lokalnych oraz stawia na rozwój szybkiego internetu.

Gmina buduje drogi w Maliniu – czworaki, Tuszowie Narodowym – 2 odcinki, Dębiakach – 2 odcinki i w Sarnowie – w kierunku cmentarza ewangelickiego. Całość przedsięwzięcia wyniesie ponad czterysta tysięcy złotych. Drogi zbuduje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Mielca. W Jaślanach trwa również budowa chodnika, a wkrótce rozpocznie się remont dróg dojazdowych w Czajkowej i Tuszowie Narodowym.

Na terenie gminy trwa również budowa kolejnych odcinków linii szybkiego internetu. W ubiegłym roku inwestycją firmy Multimedia S.A. objęci zostali mieszkańcy Sarnowa i Dębiaków, gdzie był największy problem z funkcjonowaniem telefonów stacjonarnych i zwykłego internetu. W tym roku firma ta inwestuje w kolejne miejscowości, tj. w Czajkową, Pluty, Józefów, Grochowe, Jaślany.

- Cieszę się, że mieszkańcy gminy, którzy tak długo oczekiwali na dostęp do sieci światłowodów, wreszcie mogą korzystać z szybkiego internetu, telewizji cyfrowej i telefonów. Był to priorytet mojego programu. W tym celu współpracujemy z inwestorem, który budowę sieci w głównej mierze opiera na wykorzystywaniu istniejących słupów sieci energetycznej - mówi wójt gminy Andrzej Głaz.

Rozpoczęły się również prace przy rowie Rudziska w Ławnicy. Gmina otrzymała na nie dotacje MSWiA w kwocie 90 tys. zł. Przetarg  wygrała Firma Transjanbud, która wykona usługę za kwotę 107 tys. zł.

Trwają też prace przy odwodnieniu terenów działek przemysłowych w Tuszowie Narodowym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE