Reklama

Będą kolejne rozmowy z pielęgniarkami. Nadal 81 osób na zwolnieniach lekarskich

Opublikowano:
Autor:

Będą kolejne rozmowy z pielęgniarkami. Nadal 81 osób na zwolnieniach lekarskich - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Członkinie szpitalnego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych chciały oflagować szpital, żeby w taki sposób poinformować całą załogę o trwającym sporze zbiorowym. Dyrektor nie wyraził zgody. W tym tygodniu odbędzie się spotkanie dyrekcja - załoga pielęgniarska.

Oficjalne pismo szpitalnego związku pielęgniarek w sprawie oflagowana szpitala trafiło do dyrektora Leszka Kwaśniewskiego w zeszłym tygodniu. Dyrektor nie wyraził zgody na oflagowanie. W swoim komunikacie napisał, że związki zawodowe mogą w szeroki sposób informować nie tylko swoich przedstawicieli, pracowników, ale także lokalną społeczność, prasę.

- Mają zatem nieskrępowane prawo do informowania o przebiegu sporu zbiorowego, o rozpoczynającym się strajku, jego zakresie i przebiegu. Jednak siedziba  pracodawcy - zakład pracy - jest własnością pracodawcy. Tym samym to pracodawca ma prawo decydowania, kto i gdzie wywiesza flagi czy transparenty - pisze w swoim oświadczeniu Leszek Kwaśniewski  i dodaje: - Szpital zastrzega sobie przy tym, że nie wyraża zgody na wyłożenie przez związki zawodowe żadnych informacji w postaci ulotek czy broszur na terenie zakładu pracy.

Warto przypomnieć, że kolejna sesja mediacyjna w sprawie trwającego od kwietnia sporu zbiorowego z personelem pielęgniarskim została zaplanowana na 31 lipca. Dyrektor zaprosił także przedstawicieli związku do rozmów w sprawie dużej absencji chorobowej pielęgniarek. Spotkanie odbędzie się już w najbliższy wtorek, 17 lipca. W Mielcu zmniejszyła się liczba zwolnień. W poniedziałek, 16 lipca, dyrekcja zarejestrowała już tylko 81 osób przebywających na L-4.

Problem z personelem medycznym na Podkarpaciu dotyczy głównie pielęgniarek, które masowo biorą zwolnienia lekarskie i nie przychodzą do pracy. Chodzi o  Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie (największy szpital w regionie), Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu oraz Szpital Powiatowy w Mielcu. W poniedziałek, 9 lipca, dołączył do nich  Szpital Powiatowy w Stalowej Woli, a w środę, 11 lipca - Szpital Miejski w Rzeszowie.    

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE