Reklama

Gmina kupi banery dla Ochotniczych Straży Pożarnych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fb Wadowice Górne

Gmina kupi banery dla Ochotniczych Straży Pożarnych - Zdjęcie główne

foto Fb Wadowice Górne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W bieżącym roku Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej obchodzi jubileusz 100-lecia działalności. Gmina Wadowice Górne uczci tę rocznicę w ciekawy sposób.

Z inicjatywy wójta Gminy - Michała Deptuły, dla każdej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Wadowice Górne został zakupiony okolicznościowy baner.

Banery te zawisną na Domach Strażaka, by przypominać o rocznicy, jak również bogatych tradycjach ochotniczego ruchu pożarniczego.

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej jest ogólnopolskim, samorządnym, trwałym stowarzyszeniem, które zrzesza Ochotnicze Straże Pożarne.

Celem Związku  Ochotniczych Straży Pożarnych jest w szczególności działanie na rzecz ochrony życia, zdrowia i mienia przed pożarami, klęskami żywiołowymi i zagrożeniami ekologicznymi lub innymi miejscowymi zagrożeniami, działanie na rzecz ochrony środowiska, rozwijanie i krzewienie kultury fizycznej i sportu a także organizowanie pożarniczego i obronnego wychowania dzieci i młodzieży.

Zapewnieniem ciągłości szeregów OSP są młodzieżowe i harcerskie drużyny pożarnicze, w których młodzież poznaje tajniki strażackiej służby, zasady zapobiegania pożarom oraz zachowania w wypadku zagrożenia. Ogółem działa w kraju blisko dziewięć i pół tysiąca drużyn młodzieżowych, zrzeszających około 90 tysięcy dziewcząt i chłopców w wieku 12-18 lat.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy