Reklama

„Bądźcie twórcami własnego życia” – Dzień Patrona SP nr 11 w Mielcu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 15 października, jak co roku, społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej nr 11 w Mielcu po raz kolejny uczciła swojego wielkiego patrona świętego Jana Pawła II. Niezwykły wyraz artystyczny i wyjątkowa atmosfera tego spotkania osiągnięta została dzięki zaangażowaniu organizatorów i uczniów, którzy zaprezentowali swoje talenty, aby recytacją, piosenkami i tańcem upamiętnić sylwetki dwóch wybitnych rodaków: Jana Pawła II i bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.

W tym dniu wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami, rodzicami i zaproszonymi gośćmi  uczestniczyli  w  uroczystej Mszy św. w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu. Następnie wzięli udział w akademii, upamiętniającej XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się” oraz nawiązującej raz jeszcze do 101. rocznicy urodzin patrona szkoły Jana Pawła II, 16. rocznicy Jego śmierci  oraz  43. rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową. 

Poza tym uczniowie przywołali postać i słowa drugiego wielkiego Polaka - błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego ”Całe nasze życie tyle jest warte, ile w nim miłości”.

Dzień Patrona Szkoły nr 11 w Mielcu

Podczas  uroczystości zastępca prezydenta Mielca – Adriana Miłoś w swoich słowach zwróciła uwagę na wartości, którymi powinniśmy się kierować w życiu. 

 – Dziękuję za zaproszenie na tę niezwykle wzruszającą uroczystość. Wzruszającą dlatego, że przychodzą mi na myśl piękne wspomnienia z okresu pontyfikatu papieża Jana Pawła II. Życzę Wam i trzymam kciuki, abyście traktowali drugiego człowieka z szacunkiem, dzielili się dobrem, ponieważ raz dane dobro zawsze wraca do nas ze zdwojoną siłą – mówiła Adriana Miłoś.

Również dyrektor biura europosła Tomasza Poręby - Joanna Duszkiewicz gratulowała uczniom postaci Patrona. Na zakończenie dyrektor szkoły - Bogusława Czarny podziękowała  wszystkim występującym i życzyła zgromadzonym, aby mądrze kierowali własnym życiem i czynili dobro. 

Po raz kolejny uczniowie udowodnili, że święty Jan Paweł II jest wciąż obecny w ich sercach. To właśnie dla Niego - na przekór wszystkim ograniczeniom - uczniowie SP nr 11 w Mielcu pragną  zbudować z własnego życia dzieło sztuki i chcą podążać przez życie drogą przykazań Bożych.

Dzień Patrona Szkoły nr 11 w Mielcu

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy