Reklama

Co z Aleją Gwiazd Mieleckiego Sportu? Miała być jedną z atrakcji miasta

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UM Mielec

Co z Aleją Gwiazd Mieleckiego Sportu? Miała być jedną z atrakcji miasta - Zdjęcie główne

foto UM Mielec

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powoli zbliża się termin oddania mieleckiej hali sportowej do użytku. Według planów sprzed siedmiu lat, towarzyszyć jej miała Aleja Gwiazd Mieleckiego Sportu, która miała stać się jedną z największych atrakcji miasta. Czy jednak Aleja rzeczywiście niedługo będzie cieszyć oczy mieszkańców i gości?

Pomysł na Aleję Gwiazd Mieleckiego Sportu zrodził się w 2015 roku. Głównym jej założeniem było uhonorowanie zasłużonych a niekiedy zapomnianych gwiazd tworzących legendarną mielecką drużynę. Aleję Gwiazd, według koncepcji pomysłodawcy, miała rozpoczynać makieta zburzonego już stadionu przy kasach biletowych. Druga makieta, obecnego stadionu, miała zostać umieszczona na drugim końcu stadionu wzdłuż ulicy Solskiego. Etap I miał być poświęcony uhonorowaniu piłkarzy FKS Stal Mielec. Etap II według pomysłodawcy tego projektu przewidywał ciąg dalszy, od końca stadionu do Hotelu Polskiego wzdłuż nowej hali sportowo-widowiskowej i miał obejmować sportowców innych dyscyplin, jak piłka ręczna czy siatkowa oraz inne dyscypliny, a także wykonanie makiet starej, nieistniejącej już hali sportowej, oraz nowo wybudowanej.

Projekt zakładał również monitoring, powstanie masztów flagowych przed wejściem do klubu FKS Stal Mielec oraz podświetlane gabloty i tablice upamiętniające największe sukcesy piłki nożnej. Odbyła się również konsultacja z kibicami, która dotyczyła m. innymi hymnu Stali Mielec, którego treść ma być umieszczona wraz z herbem Stali Mielec przed samym wejściem do siedziby klubu.

Jeszcze w grudniu 2016 do Mielca dotarły wykonane z brązu dwie makiety stadionów (największe w Polsce, waga jednej to 500 kg), które zostały zmagazynowane.

I Etap Alei Gwiazd miał powstać do 15 października 2018, ale przez kolejne lata nie doczekał się realizacji.

Na ostatniej sesji Rady Miasta w Mielcu radny Józef Stala dopytywał, co stało się z koncepcją Alei.

Kończy się budowa hali sportowej, a wypadałoby, żeby Aleja powstała wraz z zakończeniem realizacji tego projektu - stwierdził.

Prezydent Jacek Wiśniewski przyznał, że po stronie tutaj Urzędu Miasta nie nie ma żadnych działań związanych z tworzeniem Alei Gwiazd.

Jedynym działaniem,  o którym jest mi wiadomo, to że podczas realizacji przyłącza elektrycznego, które doprowadza zasilanie do hali sportowej, zostały wpuszczone w ziemię peszle, przygotowane pod oświetlenie i ewentualne zainstalowanie Alei Gwiazd w przyszłości

Nie mamy takiego zadania inwestycyjnego ani środków na nie - potwierdziła Mirosława Gorazd, dyrektor MOSiR-u. - Peszle wykonaliśmy, bo chcieliśmy wykorzystać sytuację i ułatwić ewentualnie późniejsze wykonanie tej inwestycji. Wykonane są jedynie makiety stadionów, składowane w MPGK. Była też inicjatywa dotycząca 50-lecia obchodów zdobycia przez Stal Mielec Mistrzostwa Polski w 1973 roku, przy okazji układania planu świętowania jubileuszu, aby  przed wejściem do klubu powstał pylon, na którym znajdowałyby się nazwiska  zawodników zdobywających mistrzostwo, do tego przyśpiewka klubowa. Według bieżących cen wartość takiego pylonu to około 50.000 zł.

W tym celu był też złożony wniosek w Budżecie Obywatelskim, nie spotkał się jednak z akceptacją społeczną.

Chcielibyśmy się najpierw skupić na oddaniu hali, bo jest wiele elementów, które należy poprawić i to na chwilę obecną absorbuje czas  osób, które zaangażowane po stronie MOSiR-u czy miasta w budowę hali - wyjaśniał prezydent Wiśniewski. - Planujemy też tam jeszcze wybudowanie parkingu, więc to będzie taka całość i jeżeli wszystko będzie skończone, to wtedy łatwiej nam będzie rozplanować Aleję Gwiazd przy tym obiekcie - zapewnił.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy