Reklama

Aktywni błękitni - szkoła przyjazna wodzie. Program edukacyjny dla uczniów szkół podstawówek [PATRONAT]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Aktywni błękitni - szkoła przyjazna wodzie. Program edukacyjny dla uczniów szkół podstawówek [PATRONAT] - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Aktywni Błękitni to szeroki projekt edukacyjny dla szkół podstawowych realizowany od 2019 roku pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Misją programu jest promowanie wiedzy o gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej.

 - Naszym celem jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków i postaw, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości będą mogły wykorzystywać i przekazywać dalej przyczyniając się do ochrony środowiska. - opowiada Katarzyna Tokarz, z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Organizatorem wydarzenie jest PGW Wody Polskie, natomiast za koordynację programu odpowiada Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Akcja skierowana jest do uczniów szkół podstawowych z regionu Podkarpacia. Program będzie trwał od września do czerwca 2023 r. Nabór trwa do 30 listopada. 

W ramach programy szkoły będą mogły uczestniczyć m.in. w pokazach ratownictwa wodnego, przeprowadzać konkursy tematyczne z nagrodami oraz odwiedzać obiekty hydrotechniczne zarządzane przez PGW WP w Rzeszowie. Uczniowie będą mogli uczestniczyć również w zajęciach lekcyjnych dotyczących zrównoważonego rozwoju w gospodarce wodnej. 

Szkoły, które wezmą udział w akcji i zrealizują założenia programu, zostaną wyróżnione Certyfikatem "Szkoły Przyjaznej Wodzie - Aktywni Błękitni". Dla najbardziej zaangażowanych przewidziane są nagrody rzeczowe. 

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Infrastruktury oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy