Reklama

Aktywista Bart Staszewski powiesił prowokującą tabliczkę w Tuszowie Narodowym

Opublikowano:
Autor:

Aktywista Bart Staszewski powiesił prowokującą tabliczkę w Tuszowie Narodowym   - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Bartosz Staszewski, reżyser dokumentalista, a także działacz na rzecz praw społeczności LGBT opublikował dziś na swojej stronie facebookowej zdjęcie z Tuszowa Narodowego. Na zdjęciu widać znak graniczny Tuszowa z dodatkową tabliczką, na której jest napis "Strefa wolna od LGBT" w kilku językach. To projekt fotograficzny Staszewskiego, który ma "pokazać" dosłownie miejscowości w których przyjęto uchwały tzw. "anty LGBT".

- Nie dam się zaszczuć PiS-owi ani Policji dlatego kontynuuje robienie zdjęć homofobicznym samorządom. Dzisiaj zdjęcie z Tuszowa Narodowego, którego radni i wójt w sposób szczególnie obrzydliwy szczują na mniejszości - pisze na swoim facebooku Bartosz Staszewski

 

Bartosz Staszewski w taki sposób protestuje przeciwko jego zdaniem homofobicznym uchwałom lokalnych samorządów, które kilka miesięcy temu przyjęły stanowiska w sprawie ideologii LGBT. Aktywista odwiedza miasta, w których taka uchwała została przyjęta i fotografuje znaki graniczne dodając do nich tabliczkę "strefa wolna od lgbt", która tłumaczona jest na kilka języków.

 

Do projektu fotograficznego aktywisty dołączył Tuszów Narodowy z powiatu mieleckiego. Staszewski umieścił na znaku granicznym Tuszowa tabliczkę "Strefa wolna od LGBT" i wykonał zdjęcie. 

Jak tłumaczy Staszewski - takim działaniem chce dosłownie pokazać, że w XXI wieku jego zdaniem nie ma miejsca na dyskryminację w społeczeństwie. Publikacja Bartosza Staszewskiego jest szeroko komentowana na jego stronie facebookowej. 

 


Czytaj także:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE