Reklama

Akcja ratownicza na skrzyżowaniu przy Reg Benz. Mężczyzna miał atak padaczki

Opublikowano:
Autor:

Akcja ratownicza na skrzyżowaniu przy Reg Benz. Mężczyzna miał atak padaczki  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś przed godziną 14 na drodze wojewódzkiej tuż obok Reg-Benzu mężczyzna chorujący na padaczkę - miał atak i spadł z roweru na ulicę.

 

- Mężczyzna chorujący na padaczkę, dostał ataku i przewrócił się na rowerze. aby mu pomoc zatrzymał się inny mężczyzna i wezwał służby ratunkowe za pomocą numeru alarmowego 112. Pan który się przewrócił został zabrany do szpitala - informuje Mielecka policja. 

Mieleccy ratownicy pozytywnie oceniają postawę mężczyzny, który zawiadomił pogotowie o całej sytuacji i starał się ochronić głowę przed urazami. 

Najważniejszym zadaniem podczas udzielania pierwszej pomocy podczas napadu padaczkowego jest zabezpieczenia chorego tak, by nie doznał urazów oraz wezwanie pogotowia ratunkowego. Jak wygląda napad padaczki? Najczęściej występującym rodzajem napadów padaczkowych są napady uogólnione, czyli tzw. napady duże, które przebiegają w dwóch fazach. W pierwszej fazie chory upada, dochodzi do odgięcia ciała ku tyłowi i tzw. szczękościsku, a gałki oczne zwracają się ku górze. W drugiej fazie pojawiają się drgawki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE