Reklama

Akcja Barta Staszewskiego dotarła do powiatu mieleckiego

Opublikowano:
Autor:

Akcja Barta Staszewskiego dotarła do powiatu mieleckiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Aktywista na rzecz praw społeczności osób LGBT opublikował kolejne zdjęcie w ramach swojego projektu i pisze o powiecie mieleckim, który "jest strefą wolną od LGBT". Swoim działaniem nawiązuje do uchwały radnych powiatu mieleckiego, którzy w czerwcu 2019 roku przyjęli deklarację, gdzie uznali, że powiat mielecki jest wolny od ideologii LGBT. Zdjęcie zostało zrobione przy tablicy miasta Mielca, co mylnie może być interpretowane, jakoby miasto Mielec było strefą wolną od LGBT. Do tej sprawy odniosły się władze miasta.

Rada Powiatu Mieleckiego swoją uchwałę w sprawie ideologii LGBT przyjęła ostatecznie 15 czerwca 2019 roku. Projekt deklaracji przygotował radny Kacper Głaz. 

Radni z kolacji rządzącej chcieli powołania specjalnej komisji, która ustaliłaby treść stanowiska Rady. Radny Adam Jastrząb przygotował już nawet wstępny projekt. "Każdy człowiek niezależnie od wielu i płci, pochodzenia rasowego, statusu materialnego, pozycji społecznej, przynależności narodowej, państwowej i religii ma serce i duszę, jest osobą i z tego tytułu zasługuje na pełny, bezwzględny szacunek" - głosi stanowisko Razem dla Ziemi Mieleckiej.

- Po to żeśmy chcieli powołać specjalną komisję, w skład której weszliby wszyscy przedstawiciel klubów, żeby tą treść zmienić w stosunku do tej, co jest. Niektóre sformułowania z stanowiska zaproponowanego przez PiS przypominają mi epokę gomułkowską - powiedział Marek Paprocki, przewodniczący Rady.

Zbigniew Tymuła  zgłosił jednak wniosek o zmianę porządku obrad i zamiast powołania komisji, głosowanie nad tekstem oświadczenia przygotowanego przez radnego Głaza. Wniosek poparli radni klubu PiS i został on wprowadzony w życie.

Na mój wniosek zmieniony został porządek obrad dzisiejszej sesji Rady Powiatu Mieleckiego. Już dziś odbędzie się głosowanie nad zaproponowanym przez klub PiS stanowiskiem „Powiat Mielecki wolny od LGBT”, nie będzie powołania komisji i przeciągania w czasie tej ważnej dla mieszkańców powiatu kwestii - napisał Tymuła na swoim facebookowym profilu.

Ostatecznie więc radni głosowali nad tym samym projektem, co do którego nie mogli się przekonać na ostatniej sesji, i on został przyjęty głosami 19 radnych. 5 wstrzymało się od głosu, jeden głosował przeciw.

- Dokument przyjęli w czerwcu 2019. Haniebny, homofobiczny akt nadal tam obowiązuje. WSTYD! - pisze na swojej stronie facebookwej Bart Staszewski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE