Reklama

Agrolotnicy gotowi do święta

Opublikowano:
Autor:

Agrolotnicy gotowi do święta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Mielcu, w którym ciągle są żywe tradycje lotnicze, już po raz piąty 21 i 22 października spotkają się polscy agrolotnicy z całego świata.

V Zjazd Agrolotników zawita do Mielca, by przypomnieć społeczeństwu o bardzo dużych zasługach mieleckiego środowiska dla rozwoju lotnictwa rolniczego.

Jedną z atrakcji zjazdu będzie możliwość obejrzenia repliki samolotu PZL.37 "Łoś". Był to średni, dwusilnikowy bombowiec polskiej konstrukcji i produkcji, zbudowany w układzie dolnopłata o konstrukcji metalowej z podwoziem chowanym w locie. Do 1 września 1939 r. wytwórnie: PZL-WP nr 1 w Warszawie i PZL-WP nr 2 w Mielcu (działająca od 1 sierpnia 1939 r.) zdążyły wyprodukować łącznie około 120 bombowców PZL.37 "Łoś".

Wśród wielu gości na zjeździe pojawią się: wojewoda podkarpacka Ewa Leniart, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, starosta powiatu mieleckiego Zbigniew Tymuła, zastępca prezydenta Mielca Jan Myśliwiec, europoseł Tomasz Poręba, posłanka na sejm RP Krystyna Skowrońska, przedstawiciel Polskiej Grupy Zbrojeniowej i dyrektor Biura Platform Lotniczych Polskiej Grupy Zbrojeniowej Roman Ignasiak, prezes oddziału ARP S.A. w Mielcu Krzysztof Ślęzak, były ambasador RP w Iranie Witold Świdowski, reżyserka z Iranu Setareh Samavi.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Starosta Mielecki Zbigniew Tymuła, Prezydent Miasta Mielca Daniel Kozdęba.

Tydzień temu poprosiliśmy naszych czytelników i internautów o składanie propozycji miejsca do umieszczenia wyremontowanego samolotu MiG-17 (LIM-5) w Mielcu. Otrzymaliśmy wiele ciekawych odpowiedzi.

Na pierwszym miejscu znajduje się rondo na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Padykuły, na drugim jest Górka Cyranowska, na trzecim rondo przy wylocie na Rzeszów - na skrzyżowaniu z obwodnicą. Kolejne proponowane miejsce to rondo w Rzochowie.

Ciągle czekamy na sugestie naszych czytelników do 19 października. Prosimy o przesyłanie propozycji na adres e-mail: [email protected] W tytule wiadomości należy wpisać: "Samolot w Mielcu". Wyniki głosowania przekażemy organizatorom przedsięwzięcia.

Program zjazdu
Sobota, 21 października 

12.00 - Przyjazd uczestników do hotelu „Atena”- rejestracja w recepcji Zjazdu i zakwaterowanie w hotelach
13.00 – Obiad w hotelu
14.30 – Przejazd do SCK w Mielcu
SCK w Mielcu:
15.00 – Uroczyste otwarcie Zjazdu:
- Powitanie gości i uczestników
- Prezentacja programów rocznicowych
- Informacje firm agrolotniczych i producentów o aktualnej działalności i planach
- Odznaczenia i wyróżnienia
- Wystąpienia gości
- Część artystyczna
- Zwiedzania wystawy
19.00 Uroczysta kolacja w hotelu Atena

Niedziela, 22 października

9.00 – 10.00 śniadanie w hotelach
10.30 – Wizyta w siedzibie Wydziału Usług Lotniczych na lotnisku w Mielcu
- Złożenie kwiatów przy głazie pamięci ofiar wypadków lotniczych
- Koleżeńskie spotkania w hangarze
- Bufet
15.00 – Wyjazd uczestników Zjazdu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE