Reklama

91 miejsc dla uchodźców. Pierwsi obywatele Ukrainy już zakwaterowani

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

91 miejsc dla uchodźców. Pierwsi obywatele Ukrainy już zakwaterowani  - Zdjęcie główne

91 miejsc dla uchodźców. Pierwsi obywatele Ukrainy już zakweterowani | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o pomocy dla uchodźców, koordynowaną przez mieleckie urzędy i mieszkańców Mielca. Do bazy stworzonej przez Starostwo Powiatowe w Mielcu zgłoszono 91 miejsc dla uchodźców. Pierwsi Ukraińcy odnaleźli już swój tymczasowy mielecki adres.

Starostwo Powiatowe w Mielcu utworzyło i koordynowało baze dla uchodźców w regionie. W ciągu niespełna tygodnia, tymczasowe zakwaterowanie w Mielcu i powiecie mieleckim znalazło 19 Ukraińców.

- Wszystko za sprawą otwartych serc mieszkańców, którzy zgłosili do nas chęć nieodpłatnego udostępnienia uchodźcom łącznie 29 adresów na mapie całego powiatu – w większości pokoi, ale także domów (ponad 24% wypełnionych ankiet) oraz mieszkań (10% wypełnionych ankiet) -informuje powiat.

Ponad 93% właścicieli nieruchomości zgłaszanych do bazy wyraziło wolę przyjęcia rodzin i grup uchodźców z dziećmi, a prawie 52% - potrzebujących przybyłych do Polski wraz ze swoimi zwierzętami domowymi.

Dodatkowo, aż 69% ankietowanych zadeklarowało, że zapewni wyżywienie osobom, które tymczasowo zajmą lokum.

- To kolejne dowody na ogromne zaangażowanie mieszkańców naszego powiatu w niesienie pomocy Ukraińcom, za które – w imieniu swoim oraz osób, którym udało się pomóc – serdecznie dziękujemy! - podkreśla urząd.

Powiat w dalszym ciągu zachęca soby zainteresowane nieodpłatnym udostępnieniem swojego lokum do zasilenia bazy mieszkaniowej poprzez wypełnienie ankiety dostępnej na stronie urzędu.

W tym samym miejscu dostępny jest także formularz w języku ukraińskim dedykowany uchodźcom poszukującym tymczasowego adresu na terenie powiatu mieleckiego.

- Ten dotychczas został wypełniony dwanaście razy – w imieniu kilkudziesięciu Ukraińców, którzy przybywają na Podkarpacie najczęściej w 3,4 i 6- osobowych grupach - opowiada starostwo.

Przypomnijmy, że wszystkie ankiety wypełnione na www.powiat-mielecki.pl trafiają do pracowników Starostwa Powiatowego w Mielcu. Rolą urzędników jest wsparcie uchodźców w odnalezieniu kwater odpowiadających ich najważniejszym wymaganiom, związanym z liczbą wspólnie podróżujących osób, obecnością dzieci lub zwierząt czy specjalnymi potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności.

Koordynatorzy bazy mieszkaniowej pośredniczą w pierwszym kontakcie uchodźców z właścicielami mieszkań dostosowanych do przyjęcia konkretnych grup osób. Kolejne ustalenia dotyczące udostępnienia lokum oraz szczegółowych zasad tymczasowego pobytu uchodźców podejmowane są przez zainteresowane strony, już bez udziału urzędu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy