Reklama

80 domów będzie mniej szkodzić środowisku

Opublikowano:
Autor:

80 domów będzie mniej szkodzić środowisku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Właściciele domów w Mielcu mogą nadal składać wnioski na wymianę kotłów węglowych. Chętni coraz liczniej zgłaszają się do Urzędu Miejskiego w Mielcu, wyrażając chęć wymiany kotła węglowego w swoim gospodarstwie. Obecnie, ponad 80 osób dopełniło wszystkich formalności i to one w pierwszej kolejności mają możliwość uzyskania dofinansowania na wymianę pieców.

Nabór wniosków na wymianę kotłów trwa nadal i jest efektem projektu parasolowego realizowanego przez Gminę Miejską Mielec.

Do składania deklaracji na wymianę starych i nieefektywnych kotłów zachęca Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski.

– Plusów z wymiany pieców węglowych na gazowe lub na biomasę jest wiele. Główne korzyści, to te wynikające z ograniczenia emisji zanieczyszczeń do powietrza. Warto pamiętać, że podczas spalania węgla, emisja pyłów czy szkodliwych związków jest znacznie wyższa niż w przypadku emisji wydzielanej przez piec gazowy. Decydując się na wymianę kotła, to poniekąd ukłon w stronę środowiska i nasz wkład w jego ochronę – mówi Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski.

Projekt „Ograniczenie emisji zanieczyszczeń poprzez wymianę nieefektywnych źródeł ciepła w gospodarstwach domowych z terenu Gminy Miejskiej Mielec” współfinansowany jest ze środków unijnych, a kwota dofinansowania to 1 666 924,78 zł. Do końca 2020 roku wymienionych zostanie  127 kotłów węglowych na gazowe lub na biomasę.

Do projektów mogą aplikować tylko właściciele nieruchomości, w których brak jest przyłącza do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Dodatkowo o kotły na ekogroszek mogą aplikować wyłącznie właściciele takich nieruchomości, w których nie ma przyłącza gazowego, zarówno w budynku, jak i na działce, na której budynek jest posadowiony.

Nabór Deklaracji prowadzony jest w trybie ciągłym w godzinach pracy Urzędu, w głównym budynku przy ul Żeromskiego 26  – pokój 32.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 17 787 40 82.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE