Reklama

65 milionów dla Mielca! Dzięki nowej drodze lotniskowej ciężki ruch opuści miasto

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

65 milionów dla Mielca! Dzięki nowej drodze lotniskowej ciężki ruch opuści miasto - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest rządowe dofinansowanie dla dróg w Mielcu i w Stalowej Woli. Dzięki dotacji w Mielcu powstanie tzw. droga lotniskowa. Środki te pochodzą z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach funduszu „Polski Ład”. Łącznie samorząd województwa podkarpackiego otrzymał 315 mln rządowego wsparcia.

Dziś premier Mateusz Morawiecki wręczył podkarpackim samorządowcom symboliczne czeki na realizację tych przedsięwzięć. W tej edycji programu rząd postawił przede wszystkim na rozwój obszarów przemysłowych.

 

 To świetna informacja. Cieszę się, że tak dobre wiadomości mogłem odebrać osobiście w Warszawie, z rąk premiera Mateusza Morawieckiego. Droga w Mielcu ma strategiczne znaczenie i uzupełnia nasze  dotychczasowych inwestycje oraz te realizowane przez PKP PLK. Powstaje nowy wiadukt i dzięki drodze lotniskowej będzie możliwe bezpośrednie połączenie do istniejącej już obwodnicy. W ten sposób ciężki ruch praktycznie zostanie wyprowadzony z miasta – tłumaczy marszałek Władysław Ortyl.

 

 Inwestycja w Mielcu obejmuje zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na budowie i rozbudowie elementów układu komunikacyjnego obsługującego Specjalną Strefę Ekonomiczną Euro-Park Mielec i lotnisko Mielec. Droga zostanie włączona do przebiegu DW 984 i będzie połączona z zachodnią obwodnicą Mielca w ciągu DW 985. Inwestycja jest komplementarna z szeregiem innych zadań województwa i PKP PLK  w tym połączenie z północno-zachodnią obwodnicą Mielca w ciągu DW 984 i wiaduktem nad linią kolejową nr 25 i ul. Sienkiewicza w Mielcu oraz połączeniem z ul. Lotniskową i Kosmonautów. Nowa droga przejmie ruch tranzytowy w kierunku wschód-zachód i praktycznie odciąży centrum miasta. Projekt pozwoli również na uruchomienie nowych, potencjalnych terenów inwestycyjnych poprzez zapewnienie dogodnej infrastruktury komunikacyjnej. Wartość inwestycji to prawie 66,5 mln zł, z czego rządowa dotacja to 65 mln zł.

 Przeznaczymy blisko 5 miliardów złotych, a ponad 50 samorządów uzyska takie dofinasowanie. Jego wartość to 98 procent. Jeszcze nigdy w historii kraju samorządy nie otrzymały na inwestycje wsparcia w takiej procentowej skali, szczególnie w zakresie inwestycji drogowych. To pokazuje troskę rządu i jawne wspieranie samorządów aby realizować najw. Panie premierze dziękujemy za ten program, bo w ministerstwie infrastruktury jesteśmy takim pierwszym odbiorcą potrzeb samorządowych jeśli chodzi o drogi. Przez ostatnie lata zapowiadaliście taki program, który będzie służył rozwojowi stref przemysłowych. Teraz te zapowiedzi są teraz realizowane – powiedział Rafał Weber, wiceminister infrastruktury.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy