Reklama

6 black hawków odleci z Mielca do Chile

Opublikowano:
Autor:

6 black hawków odleci z Mielca do Chile - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W przyszłym roku rozpocznie się produkcja helikopterów dla Sił Powietrznych Chile. To dobra wiadomość dla ponad 1600 pracowników PZL Mielec i tysiąca innych, pracujących u partnerów wchodzących w skład łańcucha dostaw.

PZL Mielec wyprodukuje i dostarczy nowe helikoptery. Po rozpoczęciu dostaw w 2018 roku chilijskie helikoptery będą wykonywać zarówno misje wojskowe, jak i humanitarne, w tym transport żołnierzy, misje poszukiwawcze i ratunkowe oraz wsparcie w wypadku klęsk żywiołowych. Zamówienie zostało złożone po intensywnej analizie konkurencyjnych platform przez Siły Powietrzne Chile.

 - Nasz udział w globalnym sukcesie legendarnego helikoptera Black Hawk wspiera strategię polskiego rządu pod hasłem ‘Wyprodukowano w Polsce’ i przynosi realne korzyści polskiemu przemysłowi lotniczemu i obronnemu, a także całej gospodarce narodowej - powiedział Janusz Zakręcki, Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny PZL Mielec.

Zespół PZL Mielec aktywnie angażuje się w liczne programy dostaw helikoptera Black Hawk dla klientów z Bliskiego Wschodu, Ameryki Łacińskiej i Azji. Jednocześnie trwają rozmowy z polskim rządem na temat ewentualnego dostarczenia uzbrojonej wersji bojowych helikopterów wsparcia Black Hawk dla Polskich Sił Specjalnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE