Reklama

58 nowych strażaków zasili jednostki powiatu mieleckiego! [FOTO]

Opublikowano: pon, 25 lis 2019 14:40
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pięćdziesięciu ośmiu nowych strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej zasiliło jednostki powiatu mieleckiego. 24 listopada ukończyli szkolenie podstawowe, które pozwala im realizować zadania strażaków ochotników.

W szkoleniu brało udział 58 strażaków ochotników, w tym siedem druhen, którzy uczestniczyli w zajęciach teoretycznych oraz praktycznych prowadzonych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu.

Był to drugi w tym roku kurs doskonalący strażaków OSP, którego zadaniem była nauka nowych zagadnień z zakresu szeroko rozumianego pożarnictwa dla nowo przyjętych druhów w szeregi Ochotniczych Straży Pożarnych oraz przygotowanie ich do bezpiecznego udziału w działaniach ratowniczo – gaśniczych. Oprócz zajęć prowadzonych w jednostkach JRG 1 oraz JRG 2, strażacy musieli udać się do Komendy Powiatowej PSP w Nisku celem odbycia testu w komorze dymowej. Przejście testu jest jednym z kryteriów dopuszczających słuchacza do egzaminu końcowego. Natomiast sam test polega na przejściu toru przeszkód w warunkach zadymienia przez strażaka wyposażonego w sprzęt ochrony dróg oddechowych. Przed przystąpieniem do przejścia toru przeszkód strażak musiał zaliczyć próbę wydolnościową.

Szkolenie podstawowe jest przepustką do dalszego zdobywania wiedzy i umiejętności na kolejnych szkoleniach organizowanych dla strażaków ochotników.  Zwieńczeniem ponad 2 miesięcy nauki był sprawdzian wiadomości teoretycznych oraz praktycznych, do którego dopuszczono 58 druhów. Podczas egzaminu strażacy ochotnicy musieli zaprezentować zdobytą wiedzę i umiejętności, które oceniała komisja powołana przez Komendanta Wojewódzkiego PSP w Rzeszowie. Wszyscy druhowie, którzy przystąpili do egzaminu, zdali go i otrzymali zaświadczenia.

Dzięki strażakom, którzy ukończyli te niezwykle trudne i długie szkolenie, powiat mielecki może poszczycić się kolejnymi wyszkolonymi ratownikami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +1 / -1

    Super!

    Brawo! Szacunek dla Was!