Reklama

4 tysiące na zakup pieca gazowego. Są jeszcze wolne miejsca!

Opublikowano: pon, 6 lip 2020 09:41
Autor:

4 tysiące na zakup pieca gazowego. Są jeszcze wolne miejsca! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Są jeszcze pieniądze na wymianę źródła ogrzewania, ale trzeba się spieszyć. Tylko do 10 lipca można jeszcze złożyć wniosek o udzielenie dotacji w kwocie do 4 tysięcy złotych na dofinansowanie kosztów wymiany węglowego źródła ciepła na kocioł gazowy.

W budżecie miasta Mielca na rok 2020 zarezerwowano na ten cel 400 tys. zł., co oznacza że z tej formy wsparcia w ramach miejskiego programu wymiany kotłów centralnego ogrzewania będzie mogło skorzystać co najmniej 100 osób.

Przyjmowanie wniosków o dotację rozpoczęto 25 czerwca. W pierwszym tygodniu złożono ich 60. Wnioski o udzielenie dotacji będę rozpatrywane według kolejności wpływu wniosków, z zastrzeżeniem, że w pierwszej kolejności dofinansowanie obejmie kotły mające powyżej 10 lat eksploatacji. 


O udzielenie dotacji mogą się ubiegać osoby fizyczne zamieszkałe na terenie Gminy Miejskiej Mielec, posiadające tytuł prawny do nieruchomości położonej w granicach administracyjnych gminy. W przypadku, gdy nieruchomość jest przedmiotem współwłasności do ubiegania się o udzielenie dotacji wymagana jest zgoda wszystkich współwłaścicieli.


 Dofinansowaniu podlega realizacja inwestycji służącej ochronie powietrza polegającej na wymianie istniejących węglowych źródeł ogrzewania poprzez demontaż istniejącego źródła ciepła oraz zakup i montaż kotła gazowego posiadającego minimum klasę A. Wszystkie kotły montowane w ramach realizacji inwestycji muszą być fabrycznie nowe.


Dotacje udzielane są do wysokości środków finansowych zarezerwowanych na ten cel w uchwale budżetowej Gminy na dany rok budżetowy, z tym że wysokość dotacji dla jednego Wnioskodawcy wyniesie 95% poniesionych kosztów zakupu kotła, jednak nie więcej niż 4.000,00 zł.


Wzór wniosku dostępny jest na stronie internetowej www.mielec.pl oraz w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Żeromskiego 23, p. 17 w godz.: pon. 8.00 – 16.00, wt. – pt. 7.30 – 15.30.
Do wniosku o udzielenie dotacji należy załączyć:


1) dokument potwierdzający posiadany przez Wnioskodawcę tytuł prawny do nieruchomości,
2) oświadczenie, że wnioskodawca zobowiązuje się zamontować przedmiot inwestycji zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, według wzoru stanowiącego załącznik  nr 3 do Regulaminu,
3) oświadczenie, że w przypadku inwestycji wskazanej we wniosku o udzielenie dotacji celowej nie korzysta i nie będzie w przyszłości korzystał z innej formy dofinansowania, udzielanej ze środków budżetu Gminy Miejskiej Mielec, według wzoru stanowiącego załącznik Nr 5 do Regulaminu,
4) dokumentację fotograficzną przedstawiającą dotychczasowe źródło ciepła wraz z elementami identyfikującymi urządzenie, np. tabliczka znamionowa lub inny dokument potwierdzający wiek kotła węglowego. W przypadku braku tabliczki lub dokumentu Wnioskodawca wraz z dokumentacją fotograficzną przedkłada pisemne oświadczenie
o przybliżonym wieku kotła.


Wnioski o udzielenie dotacji można składać w Urzędzie Miejskim w Mielcu, przy ul. Żeromskiego 23 (II budynek), w Wydziale Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami,
I piętro, pokój nr 17, w terminie od 25 czerwca do 10 lipca 2020 r. w godzinach pracy Urzędu Miejskiego.


W terminie do 31 lipca na podstawie złożonych wniosków, Prezydent Miasta Mielca sporządzi i przekaże do publicznej wiadomości listę wnioskodawców zakwalifikowanych do otrzymania dofinansowania, na podstawie nr referencyjnych przypisanych do poszczególnych wniosków.

Udzielenie dotacji następuje na podstawie umowy zawieranej przez Wnioskodawcę z Gminą. Inwestycje rozpoczęte przed podpisaniem umowy z Gminą nie podlegają  dofinansowaniu.
 


CZYTAJ TAKŻE:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +1 / -0

    NowackiR

    Skorzystałem już dawno bo stary po 10 latach odmówił posłuszeństwa i wymieniłem go na kocioł gazowy Warmhaus od wentor. Efektywniejsze ogrzewanie i koszty ogrzewania mniejsze patrząc długoterminowo, o zaoszczędzonym czasie, który musiałem poświęcić na rozpalanie i donoszenie opału nie wspomnę.