Reklama

30 lat temu... - wybraliśmy w ramach wolnych wyborów Radę Miasta Mielca [VIDEO]

Opublikowano: czw, 28 maj 2020 13:03
Autor:

30 lat temu... - wybraliśmy w ramach wolnych wyborów Radę Miasta Mielca [VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dokładnie dziś (27 maja 2020 roku) mija trzydziesta rocznica pierwszych wolnych wyborów do rad gmin, które doprowadziły do odrodzenia w naszym kraju samorządu terytorialnego.

Dorobek 30-lecia mieleckiej samorządności to praca zbiorowa prezydentów Mielca, radnych wszystkich kadencji, urzędników i wszystkich mieszkańców, którzy przez minione trzy dekady zmienili Mielec. 

- Obchodzona w dniu 27 maja rocznica jest okazją do podziękowań wszystkim, którzy w minionych latach  dołożyli swoją „cegiełkę” do budowy naszej małej ojczyzny jaką jest Mielec - czytamy w komunikacie mieleckiego magistratu

Na początku lat 90-tych priorytetem dla Mielca było zbudowanie struktur zarządzania samodzielnością Gminy – samorządem i  pokonanie ogromnego bezrobocia po upadku WSK-PZL Mielec – wyrwanie miasta z zapaści gospodarczej i społecznej.

To uchwała Rady Miejskiej o zwolnieniu z podatków od nieruchomości obszaru  przemysłowego Mielca była jednym z filarów utworzenia Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To zbudowane tu firmy stały się źródłem utrzymania i bezpieczeństwa bytowego dla tysięcy mieszkańców regionu mieleckiego. Jednocześnie  po otwarciu granic na świat, wszyscy oczekiwali nadrobienia opóźnień cywilizacyjnych i zdecydowanej poprawy warunków życiowych - głosi komunikat miasta.

Równolegle do tworzenia warunków dla powstawania nowych miejsc pracy zmieniała się infrastruktura miejska.  Przykładów na to jest wiele: oddanie do użytku stacji uzdatniania wody pitnej, poprawa układu komunikacyjnego, remonty dróg i chodników, budowa nowych ulic wyprowadzających ciężki transport z centrum miasta, budowa nowoczesnej oczyszczalni ścieków, modernizacja wszystkich placówek oświatowych, przedszkolnych, żłobków, budowa bazy sportowo – rekreacyjnej , ścieżki rowerowe, odbudowanie działalności kulturalnej.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.