Reklama

29 milionów za bibliotekę

Opublikowano:
Autor:

29 milionów za bibliotekę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Tylko jedna firma zgłosiła się do przetargu na remont i modernizację Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu - poinformował nas wiceprezydent miasta Jan Myśliwiec. Skanska chce wykonać prace za prawie 29 milionów złotych, a to kwota o 10 milionów większa niż zaplanowało miasto.

Termin składania ofert minął 8 sierpnia. Przypomnijmy, procedura przetargowa trwa już od maja. Prace budowlane podzielono na etapy. W pierwszym  miał powstać nowy budynek biblioteki, który zyskałby nowe funkcje. Zaplanowano tam pomieszczenia na szkolenia i konferencje, galerie sztuki, a także kawiarnię na dachu budynku. Pierwszy etap prac budowlanych ma także objąć budowę fontann na placu biblioteki. W drugim etapie inwestycji rozpocznie się remont całego parku wokół biblioteki.
 
Dużo pytań
Do magistratu już od maja wpływało wiele zapytań, dotyczących zakresu prac. Urzędnicy reagując na te pytania, dokonali korekty i przesunęli termin składania ofert z 25 lipca na 8 sierpnia. Okazało się, że tylko jedna firma chce podjąć się modernizacji biblioteki. "Skanska" złożyła swoją ofertę na kwotę około 29 mln złotych. To jest kwota wyższa o prawie 10 mln złotych niż planował magistrat. Przypomnijmy, na pierwszy etap prac zagwarantowano kwotę około 19 mln złotych. Wstępnie koniec prac budowlanych przewidziano na styczeń 2019 roku.
 
Unieważnić przetarg albo...
W rozmowie z Korso wiceprezydent Jan Myśliwiec przyznaje, że magistrat był zaskoczony tym, że tylko jedna oferta została złożona w przetargu. -  Analizujemy to. Musimy się spotkać z projektantami. Na rynku budowlanym jest obecnie tak, że to firmy windują ceny. Generalnie wszyscy mają problemy z szukaniem wykonawców. Rozwiązań jest kilka. Można unieważnić ten przetarg lub podnieść kwotę naszej oferty. Musimy działać rozważnie, tak aby nie spowolnić realizacji tej inwestycji. Czekają nas intensywne spotkania w tej sprawie - komentuje wiceprezydent.
 
Trudne warunki
- Budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu niszczeje z dnia na dzień - skarżą się czytelnicy. Bibliotekarze obecnie pracują w bardzo trudnych warunkach lokalowych. Nigdy nie wiadomo, co się może wydarzyć. To pokazuje, że to ostatni moment na przenosiny księgozbioru i rozpoczęcie gruntownego remontu budynku. Bibliotekarze już przenieśli do Gimnazjum nr 1  księgozbiór z wypożyczalni dziecięcej. Nadal nie wiadomo, co z przenosinami całego wyposażenia. Nie ma jeszcze takich wytycznych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE