Reklama

20 mandatów, 30 spraw w sądzie. Policja sprawdza jak mielczanie przestrzegają przepisów

Opublikowano:
Autor:

20 mandatów, 30 spraw w sądzie. Policja sprawdza jak mielczanie przestrzegają przepisów  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od soboty 10 października powiat mielecki znajduje się w czerwonej strefie. Mieleccy policjanci starają się przypominać o obowiązujących obostrzeniach stosując pouczenia, ale wobec osób jawnie lekceważących obowiązujące przepisy wyciągane są konsekwencje w postaci nakładania mandatów karnych oraz kierowania wniosków do sądu. Za lekceważenie nałożonych restrykcji grozi mandat do 500 zł.

W minionym tygodniu policjanci ujawnili blisko 200 przypadków niestosowania się do obwiązujących w walce z pandemię przepisów. W sporej części przypadków wystarczyło pouczenie, ponieważ wielu mieszkańców powiatu mieleckiego w chwili kontroli po prostu zapomniało założyć maseczkę czy przyłbicę. Zapominali również o konieczności zachowania zasad dystansu.

Nie w każdym przypadku wystarczało pouczenie. Zdarzały się również sytuacje, gdzie konieczne okazało się nałożenie mandatu.

W ubiegłym tygodniu mieleccy policjanci ukarali mandatem karnym ponad 20 osób za niestosowanie się do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 października 2020 roku w sprawie ustanowionych określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem epidemii. Funkcjonariusze skierowali także blisko 30 wniosków o ukaranie do sądu za naruszenie obowiązku zakrywania ust i nosa. O przypadkach złamania zakazów powiadomione zostaną również służby sanitarne.

Przypominamy, że osoba, która odmówi zakrycia ust i nosa, musi posiadać ważne zaświadczenie lekarskie lub inny dokument potwierdzający całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne, niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim lub trudności w samodzielnym zakryciu albo odkryciu ust lub nosa.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE