Reklama

2 mln na oddział ratunkowy

Opublikowano:
Autor:

2 mln na oddział ratunkowy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Inwestycje na łączną kwotę około 2 milionów złotych, które zaplanował szpital, opisaliśmy w poprzednim numerze Korso. Otrzymana kwota z dofinansowania pozwoli również na inne, bardzo istotne zmiany w SOR-ze, w tym przeniesienie wejścia do budynku.

Jak już wspominaliśmy, w ramach projektu „Modernizacja i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu Powiatowym im. E. Biernackiego w Mielcu” na lata 2014-2020 pomieszczenia SOR-u będą przekształcone w salę zabiegową, ponadto oddział uzyska nowy specjalistyczny sprzęt, łóżka i wózki. Modernizowana będzie weranda karetek, uruchomiona nowa winda. To wpłynie na krótszy czas oczekiwania pacjentów przy przyjęciach do szpitala. Na tym nie koniec. - Projektuje się przeniesienie wejścia i zlokalizowanie go w ścianie łącznika pomiędzy werandą karetek a oddziałem SOR wraz z równoczesnym przedłużeniem spocznika i dobudową schodów zewnętrznych. W związku z rozbudową spocznika i zmianą lokalizacji wejścia do budynku projektuje się wykonanie schodów zewnętrznych prowadzących na spocznik oraz przebudowę chodnika oraz parkingu – przekazuje nam Dorota Trzpis z mieleckiego szpitala.

Jak się dowiedzieliśmy, na zewnątrz wykonane będą też drogi wewnętrzne umożliwiające podjazd pod budynki, parkingi z miejscami postojowymi oraz chodniki.

- Modernizacja werandy jest niepotrzebna, by utrzymać dobry poziom zdrowia mieszkańców oraz szybkości i skuteczności działań w stanach zagrożenia zdrowotnego. Dobry stan techniczny tej infrastruktury jest niezbędny dla efektywnej pracy oddziału – dowiadujemy się od przedstawicielki szpitala.

Więcej w 44 numerze Korso

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE