Reklama

103 zgony z powodu COVID-19. Pow. mielecki w czołówce zmarłych

Opublikowano: pt, 11 gru 2020 13:01
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum

 103 zgony z powodu COVID-19. Pow. mielecki w czołówce zmarłych - Zdjęcie główne

Od początku pandemii w pow. mieleckim z powodu COVID 19 zmarło już 103 osób. | foto Fot. Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgodnie z dzisiejszym (11 grudnia) komunikatem Ministerstwa Zdrowia w powiecie mieleckim odnotowano kolejne 4 zgony z powodu COVID -19. W ten sposób przekroczyliśmy symboliczną liczbę 100 zmarłych, osiągając dokładnie 103 zgony z powodu COVID-19. Do pewnego momentu poznaliśmy płeć, średni wiek, najstarszą i najmłodszą zmarłą osobę.

Od początku pandemii koronawirusa do końca września czyli momentu kiedy choroba ta  przebiegała dość łagodnie z powodu COVID 19 w powiecie mieleckim zmarło 17 osób.  Później zaczęło to gwałtownie przyspieszać. W okresie 1 październik - 19 listopada zmarło kolejne 40 osób, a   powiat przekroczył symboliczną liczbę 50 zmarłych, dokładnie było  to 57 osób.   

Na osiągnięcie kolejnej bariery 100 zmarłych potrzeba było raptem 22 dni. Od 20 listopada do dziś zmarło 46 osób, co daje średnią dzienną ponad 2 osoby

Tak dużo osób dziennie z powodu COVID -19 nie umierało w pow. mieleckim do tej pory nigdy.

Gdybyśmy tylko popatrzyli na te przerażające statystyki tylko przez pryzmat  ostatnich dni grudnia to  5 grudnia zmarło 11 osób, 6 grudnia – 2 osoby, 8 grudnia – 1 osoba, 10 grudnia – 1 osoba, 11 grudnia – 4 osoby.

Mówimy o liczbach zmarłych, ale za każdą z nich kryje się ogromne  ludzkie cierpienie i  ból po stracie bliskich.

Do pewnego momentu dokładnie do 21 listopada informacje o zmarłych przekazywała Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Rzeszowie, a w jej komunikatach znajdywały się informacje o płaci zmarłych, wieku, powodach śmierci – koronawirus czy choroby współistniejące. Po tym czasie przejęło to Ministerstwo Zdrowia i mamy tylko suchy komunikat o liczbie zmarłych.

Czemu to służy – trudno powiedzieć. Na pewno nie rzetelnemu informowaniu społeczeństwa o przebiegu koronawirusa i jego uwarunkowaniach.

Do 21 listopada prowadziliśmy też odpowiednie  analizy, które obejmowały 68 zmarłych do tego czasu osób.

I tak zdecydowaną większość bo ok. 65 proc. zmarłych stanowili mężczyźni, 35 proc. kobiety.  Najmłodszy zmarły mężczyzna miał 50 lat, najstarszy 93 lata. Jeśli chodzi o kobiety to najmłodsza zmarła miała 45 lat, najstarsza 95.

Średnia wieku zmarłych mężczyzn to 77 lat, zmarłych kobiet 70  lata. Średnia dla obu płci to pawie 74  lata.  Jak więc widać śmierć z powodu COVID 19 w pow. mieleckim  dotyczy głównie osób  w podeszłym wieku.

Powiat mielecki był też w czołówce zmarłych na COVID-19  w woj. podkarpackim obok miasta Rzeszowa i powiatów dębickiego i rzeszowskiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.