Reklama
Główna
Najnowsze
Logowanie
Mielecki Festiwal Rozmaitości z zespołem BOYS. Pamiętacie? [ARCHIWALNE ZDJĘCIA-WIDEO]
Historia. Z tasakiem do lokalu
Lato, lato, lato czeka... Obozowe znajomości i szkolne kolonie z lat 90. [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]
Straż Pożarna przed 1950 rokiem. Są też strażacy z Mielca
PZL Mielec dawniej. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego "Mielec" [ZDJĘCIA] Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. (PZL Mielec) to największe zakłady lotnicze w Polsce, ulokowane w Mielcu. Powstały w 1938 roku jako zakład WP-2 Państwowych Zakładów Lotniczych. W zbiorze Narodowego Archiwum Cyfrowego znajdują sie zdjęcia z lat 1977 - 1983. (...)
Mielec ponad 30 lat temu. Tak wyglądało nasze miasto [ZDJĘCIA] Jak wyglądał Mielec 30 lat temu? Widać, co się pozmieniało przez ten czas. Lata 90. wydają się już bardzo odległe. Warto wrócić pamięcią do różnych miejsc w Mielcu i porównać jak się zmieniły przez 30 lat. Tak wyglądały ulice i (...)
W Mielcu znajdują się zabytkowe wille[FILM-ZDJĘCIA] Mielec przed wojną był typowym miastem galicyjskim. Strukturę społeczną głównie stanowiła społeczność rzemieślników i kupców. Rodziny mieszczańskie budowały w mieście swoje wille. Można jest zobaczyć na ulicach: Mickiewicza, Kościuszki, Kilińskiego. Każda z nich to osoba historia ludzi, którzy kiedyś tworzyli (...)
Kiedyś tętnił życiem, dziś to ruina Kiedyś wypoczywali tu wszyscy, dziś to opustoszona ruina. Aż trudno sobie wyobrazić, że parędziesiąt lat temu ośrodek wypoczynkowy na Woli Zdakowskiej tętnił życiem. Zobaczcie, co po nim pozostało. (...)
Pomnik żołnierzy wyklętych ma nowe elementy. Dziś je zamontowano [ZDJĘCIA] Dziś na górce cyranowskiej w Mielcu zamontowano kolejne cztery elementy powstającego tam pomnika żołnierzy wyklętych. Pomnik powstaje już od kilku lat i będzie największych w kraju upamiętnień żołnierzy wyklętych. Odsłonięcie pomnika odbędzie się 17 września. (...)
Pospacerujmy po mieleckiej Starówce "Spacerownik" to przede wszystkim opowiadanie o Mielcu, który autor książki Stanisław Wanatowicz poznał z opowiadań swoich dziadków, rodziców i znanych mu starszych mieszkańców miasta. Jest to także gawęda o Mielcu, który zapamiętał sprzed pół wieku. To głównie sto lat z (...)
Pamiętacie Pikniki Country w Mielcu Piknik Country odbywał się w latach 2004-2008. Nie był imprezą organizowaną stricte przez "Korso", ale przez Hotel Polski, jednak redakcja brała w jej organizacji aktywny udział. Nie brakowało atrakcji, zabawy i kowbojskiej muzyki. Sprawdźcie co tam się działo. (...)
Spacerujemy po mieleckim dawnym rynku "Spacerownik" to przede wszystkim opowiadanie o Mielcu, który autor książki Stanisław Wanatowicz poznał z opowiadań swoich dziadków, rodziców i znanych mu starszych mieszkańców miasta. Jest to także gawęda o Mielcu, który zapamiętał sprzed pół wieku. To głównie sto lat z (...)
Najważniejszy z mieleckich zabytków: Bazylika Mniejsza pw. Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty "Spacerownik" to przede wszystkim opowiadanie o Mielcu, który autor książki Stanisław Wanatowicz poznał z opowiadań swoich dziadków, rodziców i znanych mu starszych mieszkańców miasta. Jest to także gawęda o Mielcu, który zapamiętał sprzed pół wieku. To głównie sto lat z (...)
Poznaj historię Mielca. "Spacerownik mielecki" Stanisław Wanatowicz (odc.5) "Spacerownik" to przede wszystkim opowiadanie o Mielcu, który autor książki Stanisław Wanatowicz poznał z opowiadań swoich dziadków, rodziców i znanych mu starszych mieszkańców miasta. Jest to także gawęda o Mielcu, który zapamiętał sprzed pół wieku. To głównie sto lat z (...)
Poznaj historię Mielca. "Spacerownik mielecki" Stanisław Wanatowicz (odc.4) "Spacerownik" to przede wszystkim opowiadanie o Mielcu, który autor książki Stanisław Wanatowicz poznał z opowiadań swoich dziadków, rodziców i znanych mu starszych mieszkańców miasta. Jest to także gawęda o Mielcu, który zapamiętał sprzed pół wieku. To głównie sto lat z (...)
Mielecki Rynek na przełomie lat 1800 - 1900 (odc.3) "Spacerownik" to przede wszystkim opowiadanie o Mielcu, który autor książki Stanisław Wanatowicz poznał z opowiadań swoich dziadków, rodziców i znanych mu starszych mieszkańców miasta. Jest to także gawęda o Mielcu, który zapamiętał sprzed pół wieku. To głównie sto lat z (...)
Poznaj historię Mielca. "Spacerownik mielecki" Stanisław Wanatowicz (odc.2) "Spacerownik" to przede wszystkim opowiadanie o Mielcu, który autor książki Stanisław Wanatowicz poznał z opowiadań swoich dziadków, rodziców i znanych mu starszych mieszkańców miasta. Jest to także gawęda o Mielcu, który zapamiętał sprzed pół wieku. To głównie sto lat z (...)
Poznaj historię Mielca. "Spacerownik mielecki" Stanisław Wanatowicz "Spacerownik" to przede wszystkim opowiadanie o Mielcu, który autor książki Stanisław Wanatowicz poznał z opowiadań swoich dziadków, rodziców i znanych mu starszych mieszkańców miasta. Jest to także gawęda o Mielcu, który zapamiętał sprzed pół wieku. To głównie sto lat z (...)
Poznaj historię mieleckiego cmentarza parafialnego [FILM] W kolejnym odcinku mieleckich mikrohistorii pracownicy Muzeum Historii Regionalnej Pałacyku Oborskich zapraszają na krótką podróż po cmentarzu parafialnym w Mielcu. Zostaną zaprezentowane groby m.in. Działowskiego, Kędziora i ks. Knutelskiego. Muzealnicy opowiadają ciekawostki z życia. (...)