Reklama

Padew Narodowa. Mieszkańcy doczekają się remontu? Wójt zapewnia, że jeszcze w tym roku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Padew Narodowa. Mieszkańcy doczekają się remontu? Wójt zapewnia, że jeszcze w tym roku - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sygnały czytelników Końcem lutego do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy Wojkowa z prośbą o interwencję. "Droga prowadząca do naszych domów woła o pomstę do nieba. Już od niemal 8 lat wysyłamy pisma i dzwonimy do gminy, żeby nam ją poprawili, jednak nigdy nie otrzymaliśmy konkretnych odpowiedzi. 2-kilumetrowy odcinek drogi jest w tragicznym stanie." Po naszej interwencji wójt gmin Padew Narodowa zapewnił, że będzie remont.

"Droga prowadząca do naszych domów woła o pomstę do nieba. Już od niemal 8 lat wysyłamy pisma i dzwonimy do gminy, żeby nam ją poprawili, jednak nigdy nie otrzymaliśmy konkretnych odpowiedzi. 2-kilumetrowy odcinek drogi jest w tragicznym stanie. Owszem była nawożona ona kilkakrotnie kamieniem i żwirem, ale nie ma po tym znaku. Na drodze nie ma już żadnych kamyków, wszystko się rozmyło, wypłukało, jest "dziura na dziurze". Droga ta prowadzi do kilku domów, jednak naokoło przeważają uprawne pola, przejeżdżają ciągniki rolnicze, które po prostu w tej drodze grzęzną i robią coraz większe dziury. W ubiegłe lato również jeździły tędy ciężarówki, ponieważ obok były zasiane buraki. Zawieszenie w naszych samochodach jest już bardzo wyeksploatowane".

Pojechaliśmy na omawiane miejsca. Faktycznie, droga nie nadaje się na przejazd osobówek. Wyższy samochód z trudem przejechał przez podziurawioną, kamienistą drogę, a co dopiero mały miejski samochód.

Mieszkająca tam kobieta opowiedziała nam też, że boi się o swoje zdrowie czy życie:

"Co w sytuacji gdy źle się poczuję, ja czy sąsiad? Jesteśmy już starszymi ludźmi, mamy problemy ze zdrowiem. Boję się, że gdy zadzwonię po karetkę, ta nie zdoła dojechać do mnie, bo ugrzęźnie w błocie. Zdarzały się już takie sytuacje, a tutaj liczy się czas".

Dowiedzieliśmy się, że w maju ub. roku została już opracowana dokumentacja projektowa związana z przebudową tej drogi. Wysłaliśmy zapytanie do wójta gminy, na jakim etapie są prace oraz czy były już składane oferty? Jaką pomoc wójt może zapewnić tym mieszkańcom?

"W nawiązaniu do e-maila dotyczącego remontu dróg gminnych położonych w miejscowości Wojków wyjaśniam, że 15 lutego br., Gmina Padew Narodowa złożyła wniosek w ramach Rządowego Funduszu - Polski Ład, druga edycja Programu Inwestycji Strategicznych, na przebudowę drogi gminnej obręb Wojków, celem wykonania nawierzchni asfaltowej na przedmiotowej drodze. Po otrzymaniu dofinansowywania na remont niniejsza droga zostanie zrobiona jako pierwsza ze wszystkich dróg złożonych we wniosku".

Co w przypadku, gdy gmina nie otrzyma wymienionego dofinansowania?

Wójt gminy Padew Narodowa zapewnia, że w takim przypadku gmina będzie zmuszona zabezpieczyć środki w budżecie gminy i wykonać remont przedmiotowej drogi ze środków własnych.

Jaka jest wartość remontu tej drogi? Przypomnijmy, jest to odcinek 2-kilometrowy.

"Szacowana wartość remontu omawianej drogi wyniesie około 2 mln złotych. Ponadto wyjaśniam, że w ostatnim czasie został poprawiony inny alternatywny odcinek drogi prowadzący do mieszkańców miejscowości Wojków, przysiółek "Sikory", celem zapewnienia przejazdu - poinformował wójt Robert Pluta.

Wójt postawił sprawę jasno, remont drogi odbędzie się jeszcze w tym roku, bez względu na to, czy gmina otrzyma dofinansowanie, czy też nie.

"Planujemy wykonać remonty wszystkich 22 odcinków dróg w ramach otrzymanego dofinansowania jeszcze w tym roku. Jednocześnie przypominam, iż infrastruktura drogowa – w ramach gminnego programu budowy dróg jest realizowana od kilku lat, na podstawie konsultacji z przedstawicielami sołectw, gdzie nadawany jest priorytetowy charakter budowy dróg najbardziej niezbędnych dla mieszkańców" - podsumowuje wójt gminy Padew Narodowa. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy