Reklama

"Gdzie mamy parkować" pytają prezydenta mieszkańcy Mielca [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

"Gdzie mamy parkować" pytają prezydenta mieszkańcy Mielca [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sygnały czytelników Z prośbą o interwencje zwrócili się do nas mieszkańcy ulicy Kusocińskiego. "Pomimo rozbudowy w ostatnich latach parkingów między blokami w dalszym ciągu brakuje miejsc parkingowych dla mieszkańców."- piszą w liście. Czy nadal w Mielcu nie ma gdzie zaparkować?

Problemy z parkowaniem spowodowane są głównie przez zajmowanie miejsc parkingowych przeznaczonych dla mieszkańców przez osoby korzystające z letnich basenów MOSiR. Pomimo rozbudowy w ostatnich latach parkingów między blokami w dalszym ciągu nie mają gdzie zaparkować.

Dodatkowo problem ten nie jest związany wyłącznie z sezonem letnim, ponieważ dotyczy również miesięcy, kiedy odbywają się mecze Stali Mielec oraz wszelkich plenerowych imprez na błoniach za Hotelem Polskim.

"Warto zwrócić uwagę także na fakt, iż kierowcy, którzy zajmują miejsca parkingowe przy blokach ul. Kusocińskiego, bardzo często a wręcz przeważnie parkują nie tylko na miejscach przeznaczonych dla mieszkańców, ale także zastawiają wjazd od strony ul. Kusocińskiego 23 oraz 29. W związku z tym utrudniają wjazd, ale także powodują zagrożenie w ruchu drogowym oraz w strefie zamieszkania. W takiej sytuacji pojawiają się problemy z wjazdem służb medycznych do potrzebujących pomocy mieszkańców. Kierowcy parkują również na miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych, nie posiadając stosownych uprawnień.

Równie często zdarzają się sytuacje, kiedy kierowcy zostawiają zaparkowane samochody na trawnikach oraz chodnikach co uniemożliwia swobodne przejście, oraz niszczy przyblokowe trawniki." - piszą mieszkańcy.

Jak opowiadają lokatorzy bloków przy ulicy Kusocińskiego, wielokrotne interwencje służb mundurowych nie przyniosły żadnych rezultatów. Mielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa również nie podjęła żadnych działań zmierzających do rozwiązania problemu.

"W związku z powyższym zwracamy się z wnioskiem o realne rozwiązanie problemu, które uniemożliwi zajmowania miejsc przeznaczonych dla mieszkańców przez osoby nieuprawnione do parkowania pod blokami przy ul. Kusocińskiego. Bardzo cieszy nas fakt, iż mieleckie ośrodki sportowe są tak popularne, jednakże prosimy o zrozumienie naszej sytuacji jako mieszkańców, którzy chcą korzystać z możliwości i prawa do parkingów pod własnym domem". 

Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie Prezydenta naszego miasta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy