Reklama

Czy na mieleckim dworcu jest bezpiecznie?

Opublikowano:
Autor:

Czy na mieleckim dworcu jest bezpiecznie? - Zdjęcie główne

Czy na mieleckim dworcu jest bezpiecznie?

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sygnały czytelników Czy przejście podziemne w Mielcu jest czyste i bezpieczne? Jak się okazuje, nie zawsze. Jak donoszą nasi czytelnicy, czasami korzystanie z wind jest utrudnione, bo śpią tam osoby bezdomne, które na dworcu znalazły cichy i ciepły kąt. Jest to też lubiane miejsce spotkań młodzieży, która tam właśnie realizuje swoją pasję do graffiti. Czytelnicy donoszą też, że na stacji często jest po prostu brudno.

Zapytaliśmy o tę sprawę zespół prasowy Polskich Kolei Państwowych. 

- Przejścia podziemne z windami oraz perony na stacji Mielec są w bieżącym utrzymaniu zarządcy infrastruktury kolejowej. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. stale monitorują stan infrastruktury kolejowej m.in. na stacjach i przystankach, by zagwarantować w pełni bezpieczeństwo ruchu kolejowego. Na bieżąco prowadzone są przeglądy obiektów, będących w zarządzie PLK S.A. pod kątem utrzymania porządku i estetyki - zapewniono nas. - Reagujemy natychmiast i sprawdzamy dodatkowo otrzymane zgłoszenia. PLK S.A. zwiększają również działania prewencyjne w rejonie torów kolejowych i obiektów, m.in. na stacji Mielec. 

Stacja kolejowa Mielec objęta jest stałym nadzorem służb mundurowych, w tym Straży Ochrony Kolei, Straży Miejskiej i Policji.

- Sprzątanie na stacji Mielec ( na peronach, w windach ) odbywa się co najmniej 2 – 3 razy w tygodniu lub częściej. PLK S.A zleciły firmie zewnętrznej zintensyfikowanie prac i zwiększenie częstotliwości świadczonych usług utrzymania czystości w zależności od potrzeb - stwierdziła Dorota Szlachta z zespołu prasowego PKP PLK.  - Straż Ochrony Kolei realizuje patrole prewencyjne na stacji Mielec, w różnych dniach tygodnia i porach w ciągu doby. W działaniach, polegających na kontroli przestrzegania przepisów porządkowych na obszarze kolejowym, SOK współpracuje także m.in. z Policją i ze Strażą Miejską. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy