reklama
reklama

Ludzie umierają, służba zdrowia na skraju wytrzymałości, a wciąż trwa spór o leczenie COVID-19 amantadyną

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Ludzie umierają, służba zdrowia na skraju wytrzymałości, a wciąż trwa spór o leczenie COVID-19 amantadyną  - Zdjęcie główne

Włodzimierz Bodnar | foto Archiwum

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19Profesor Krzysztof Pyrć wskazał, że leczenie COVID-19 amantadyną to zły pomysł. Niemal natychmiast odezwał się przemyski pulmonolog Włodzimierz Bodnar, który poprosił, aby profesor wymienił te lepsze leki. "Nie można robić wielkiej tajemnicy w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną".
reklama

Przemyski pulmonolog Włodzimierz Bodnar już jesienią apelował do rządzących, że należy jak najszybciej rozpocząć badania kliniczne nad amantadyną, która w walce z COVID-19 daje pozytywne rezultaty. Czas mijał, a badania ruszyły dopiero kilka tygodni temu. Optymistyczne wieści są takie, że pierwsze rezultaty badań tego specyfiku będą znane za 14 dni. Kolejny raz lekarz z Podkarpacia polemizuje z przeciwnikami terapii amantadyną w leczeniu COVID-19. Tym razem jest to profesor Krzysztof Pyrć, mikrobiolog, członek Rady Medycznej przy Premierze.

reklama

CZYTAJ TAKŻE:

Na antenie radiowej "Jedynki" profesor Pyrć wyraził kilka wątpliwości.

- Nie ma żadnych podstaw, by sądzić, że amantadyna będzie skuteczna. Mówię tu o podstawach naukowych, bo nie ma z laboratoriów żadnych wyników, mówiących o tym, że powinna być ona stosowana, a także o podstawach klinicznych. To oczywiście jej nie przekreśla, mogą być mechanizmy, o których nie wiemy lub nie pomyśleliśmy, dlatego z ciekawością patrzę na badania, które są teraz prowadzone. Wśród kandydatów na lek przeciw COVID to jeden z gorszych pomysłów, ponieważ są preparaty, które są dużo bardziej skuteczne, wykazują skuteczność w badaniach klinicznych. Jest to głównie lek medialny niż realne odkrycie naukowe. Podawanie leku, który ma również efekty uboczne, osobom u których istnieje ryzyko ciężkiej choroby i śmierci (...) CZYTAJ DALEJ>>

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama