Reklama

Całe szpitale zamieniane są w covidowe. Pow. mielecki z ogromną liczbą zakażeń

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Całe szpitale zamieniane są w covidowe.  Pow. mielecki z ogromną liczbą  zakażeń - Zdjęcie główne

Również w woj. podkarpackim całe szpitale zamieniane są w covidowe. | foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Dzisiejszy (23 marca) komunikat Ministerstwo Zdrowia znów mówi o dziesiątkach tysięcy zakażonych i setkach zmarłych z powodu Covid-19. Tak samo źle jest w powiecie mieleckim. W wielu miejscach w Polsce, w tym w Podkarpaciu całe szpitale zamieniane są w covidowe. Otwarte pozostaje jednak pytanie gdzie mają się leczyć osoby cierpiące na inne choroby.

Dzisiejszy komunikat Ministerstwa Zdrowia dotyczący koronawirusa jak tak samo zły jak w kilkunastu poprzednich dniach.  W skali kraju odnotowano ogromną liczbę 16 741 przypadków zakażeń. Zmarło aż 396 osób.

W województwie podkarpackim   ostatniej doby   odnotowano  721  przypadków zachorowań. Zmarły 22 osoby.

Powiat  mielecki znów z ogromną liczbą zakażeń na Covid-19 wynoszącą 72 osoby.  To więcej niż średnia z ubiegłego, najgorszego tygodnia w tym powiecie od początku pandemii,  gdzie odnotowanmo 447 przypadków zakażeń, co daje średnią dobową 64 przypadki.
 

Całe szpitale zamieniane są w covidowe. Gdzie będą leczeni inni pacjenci?

 Jak informowaliśmy już wczoraj w województwie podkarpackim chorzy z Covid-19 zajmują ponad 1800 łóżek w szpitalach.   To o ok. 600 więcej niż w szczycie drugiej fali z listopada ubiegłego roku.
 

Jak przyznała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart w niektórych szpitalach zaczyna brakować łóżek covidowych. Tak jest w szpitalu w Sanoku, ale również w Mielcu. Wojewoda powiedziała, że będzie prosić dyrektora mieleckiego szpitala o zwiększenie tych łóżek, których aktualnie jest 116.

Sytuacja w woj. podkarpackim jest tak trudna, że wojewoda podjęła decyzję, że szpital MSWiA w Rzeszowie, który do tej pory spełniał rolę placówki patronackiej dla utworzonego przy nim szpitala tymczasowego, będzie w całości dedykowany pacjentom z koronawirusem.

W województwie podkarpackim tak jak już wcześniej w kilku innych realizowany jest więc scenariusz zamiany całych szpitali w covidowe. Walczymy z koronawirusem, otwarte pozostaje jednak pytanie gdzie mają być leczeni pacjenci cierpiący na inne choroby, które przecież nie znikneły.

Już w ubiegłym roku Polska miała największą ogólną liczbę zgonów od czasów drugiej wojny światowej i największą w całej Unii Europejskiej. W 2020 roku zmarło 485 834 osoby, z tego z powodu Covid-19 ok. 28,5 tys., w 2019 roku -  409 726. Różnica to więc 76 108 zgonów.

Jeśli nie porodzimy sobie szybko  z koronawirusem, to czarny rok 2020 może się powtórzyć w 2021, a nawet go przebić.

Jak mówią też lekarze, zaniedbania w leczeniu innych chorób niż koronawirus będą się ciągnęły za nami jeszcze przez długie lata, odbijając się na zdrowiu Polaków.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy