Zła passa w Górniku przerwana. Stal Mielec wygrywa w Zabrzu po raz pierwszy od blisko 50 lat

Sport Co to był za mecz! Said Hamulić pokonał w pojedynkę paru zawodników Górnika zdobywając bramkę na 1:1. Chwilę później Domański trafia bezpośrednio z rzutu wolnego, by w drugiej połowie jeszcze podwyższyć wynik spotkania. Stal Mielec druga w tabeli. Biało-niebiescy wygrywają w Zabrzu.

W 42 minucie Said Hamulić ograł dwóch obrońców gospodarzy, oddaje strzał i zdobywa pierwszego gola dla Stali Mielec. Parę minut później w doliczonym czasie wynik podnosi Maciej Domański, zdobywając bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego.

Drugą połowę Stal zaczęła tak jak skończyła pierwszą czyli golem Macieja Domańskiego. Hamulić świetnie podał  do Domańskiego, który potężnym strzałem w samo okienko trafia. Co ciekawe Maciej Domański zdobył dwa gole w 47 minucie.

Pod koniec spotkania Piotr Wlazło świetnie podał do Mateusza Maka. Piłkarz miał sytuację jeden na jeden i został sfaulowany przez bramkarza. Sędzia słusznie pokazał bramkarzowi z Zabrza czerwoną kartkę. Gospodarze wykorzystali już limit zmian. Tym sposobem Krzysztof Kubica w 85 minucie założył rękawicę i stał się bramkarzem.

Górnik Zabrze – PGE FKS Stal Mielec  1 : 3

Bramki:

13′ Paweł Olkowski,

42′ Said Hamulić,

45+2′, 47 Maciej Domański