Reklama

Zespół z Mielca na X Podkarpackim Turnieju Bowlingowym Olimpiad Specjalnych w Dębicy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Klub Sportowy “Iskra” Mielec

Zespół z Mielca na X Podkarpackim Turnieju Bowlingowym Olimpiad Specjalnych w Dębicy - Zdjęcie główne

Zespół z Mielca na X podkarpackim Turnieju Bowlingowym Olimpiad Specjalnych w Dębicy | foto Klub Sportowy “Iskra” Mielec

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy przy współpracy z Klubem Olimpiad Specjalnych DRAGON Dębica już po raz dziesiąty zorganizował Podkarpacki Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych, który odbył się w Klubie LAGUNA w Ropczycach. W zawodach wystąpił też Klub Sportowy Iskra z Mielca.

W czwartek (30  marca) w klubie "Laguna" w Ropczycach odbył się X Podkarpacki Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych w Dębicy.

Oficjalne otwarcie turnieju nastąpiło po wniesieniu flagi olimpiad specjalnych i złożeniu przysięgi olimpijskiej przez zawodników:   

„Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku:”

W sportowej rywalizacji uczestniczyło 11 drużyn z następujących klubów i instytucji: BURZA Mielec, GEPARD Mielec, ISKRA Mielec, WATAHA Mielec, SOSW Frysztak, ZSS Tarnobrzeg, SOSW Przemyśl, SOSW Strzyżów oraz DRAGON Dębica.

Zawodnicy Klubu Sportowego ISKRA Mielec, czyli: Klaudia Jamróz, Magda Hałata, Ania Myca, Dawid Wiktor, Michał Białasik i  Rafał Surdej wzięli w takim turnieju udział już po raz kolejny. Pomimo bardzo dużej konkurencji zdobyli 6 medali: 2 złote, 3 srebrne i jeden brązowy.

- Głównym założeniem turnieju była popularyzacja bowlingu jako dyscypliny sportu dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Przez takie zawody jak turniej bowlingowy, osoby niepełnosprawne biorące w nim udział czują, że są doceniane i odnoszą sukcesy. Udział w turnieju dostarczył zawodnikom wiele satysfakcji  i radości, pozwolił zaprezentować własne umiejętności oraz zawrzeć nowe znajomości. - opowiada Irena Wiktor.  

Klaudia Jamróz zawodniczka z klubu ISKRA Mielec ma szansę na reprezentowanie Polski w Bowlingu na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych 2023 w Berlinie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy