Reklama

Zdjęcia z trasy Biegu Tropem Wilczym pamięci Żołnierzy Wyklętych

Opublikowano: ndz, 6 mar 2022 14:51
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Na górce Cyranowskiej odbył się bieg Tropem Wilczym pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to ogólnopolska akcja organizowana od 2013 roku. Trasa liczyła 1963 metry.

Ponad 300 osób wzięło udział w X Edycji Biegu Tropem Wilczym w Mielcu - Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbywa się co roku w okolicach polskiego święta państwowego – Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych". Jest to święto honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Biegacze pokonali symboliczny dystans 1963 metry (data śmierci ostatniego żołnierza podziemia niepodległościowego) w malowniczym otoczeniu Górki Cyraowskiej.

Niespodzianką organizatorów biegu było uczestnictwo blisko 170 żołnierzy 82 Dywizji Powietrznodesantowej armii USA, która stacjonuje na co dzień na mieleckim lotnisku. 

Głównymi organizatorami biegu były Stowarzyszenie Społeczno-edukacyjne „Orzeł Biały-Strzelec” oraz Jednostka Strzelecka 2093 im. gen broni Władysława Sikorskiego w Mielcu. 

Organizację biegu aktywnie wspierały:

Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu.

GRH im. Wojciecha Lisa ps. „Mściciel”

Ognisty Legion - Oddział Klubu HDK Legion przy OSP Chorzelów

Spływy kajakowe kajakiem.info

Ochotnicza Straż Pożarna w Mielcu

Związek Strzelecki "Strzelec" Józefa Piłsudskiego

Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne "RĘDZINY"

OSP Kębłów

OSP Izbiska

OSP Rzemień 

PSP Mielec

Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Klub HDK przy WSK "PZL-Mielec"

Celem biegu było:

Upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych – polskich partyzantów, którzy po zakończeniu II wojny światowej, do 1963 roku walczyli na terenie Polski z sowiecką okupacją;

Edukacja i promocja święta dedykowanego bohaterom tj. Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych ustanowionego na 1 marca przez Prezydenta RP.

Popularyzacja i upowszechnienie biegania jako najprostszej formy aktywności fizycznej, rekreacji i zdrowego stylu życia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy