Reklama

Zagrają dla tragicznie zmarłych piłkarzy. Memoriał 5-ciu Chłopaków ze Stali w najbliższą sobotę

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport 13 lipca w Mielcu odbędzie się trzecia edycja Memoriału 5 Chłopaków ze Stali. Organizatorem wydarzenia jest Krystian Pydych, który cudem przeżył tragiczny wypadek w Weryni. Bezpośrednio po Memoriale odbędzie się Turniej 80-lecia FKS Stal Mielec.

W Memoriale 5-ciu Chłopaków ze Stali zagrają cztery drużyny: Przyjaciele Chłopaków, Wólczanka Wólka Pełkińska, Smoczanka Mielec oraz Gwiazdy Ekstraklasy & Muzycy.

Mecze będą trwać po 20 minut, a wszystkie drużyny rozegrają ze sobą po jednym spotkaniu. Finał trwać będzie 30 minut. Turniej odbędzie się na boiskach mieszczących się na błoniach MOSiR przy ulicy Sportowej. Start turnieju zaplanowany został na godzinę 14:15.

Jak co roku, Memoriał będzie również wspaniałą akcją charytatywną. W tym roku dochód zostanie przekazany na Hannę Zając - podopieczną Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą oraz Maję Watracz - podopieczną Fundacji "Zdążyć z Pomocą".

Finał Memoriału zaplanowany jest na godzinę 16:00. Po Memoriale zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa "5 Chłopaków ze Stali" na Stadionie Miejskim w Mielcu.

To jednak nie koniec wydarzeń, które tego dnia odbędą się na błoniach MOSiR. Poza Memoriałem, zostanie rozegrany również turniej z okazji 80-lecia istnienia Stali Mielec.

W 1939 roku powstała sekcja piłkarska Stali Mielec, jako pierwsza z istniejącego wiele lat wielosekcyjnego Fabrycznego Klubu Sportowego Stal, który święcił sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych.

Współczesny zespół piłkarski PGE FKS Stal Mielec będzie gospodarzem jubileuszowego turnieju. Biało-Niebiescy podejmą FK Poprad – czołowy zespół drugiego poziomu rozgrywkowego Słowacji oraz reprezentację AFE – Związek Zawodowy Piłkarzy Profesjonalnych w Hiszpanii. Spotkania będą trwać po 45 minut.

 Jako pierwsi na boisko w Mielcu 13 lipca wyjdą Słowacy i Hiszpanie, później z tymi drużynami zagra PGE FKS Stal Mielec. Finałowy mecz zostanie rozegrany o godzinie 21.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE