Występy szermierzy w Wadowicach i Szczecinie

Autor: | Zdjęcie: Kamila Bik

Występy szermierzy w Wadowicach i Szczecinie - Zdjęcie główne

foto Kamila Bik

Sport W ubiegły weekend mieleccy szpadziści brali udział w I Pucharze Polski Seniorów, który odbył się w Szczecinie oraz Pucharze Miasta Wadowice w Wadowicach.

Do Szczecina udali się  juniorzy, aby w konkurować  z seniorami  o punkty do listy PZS juniorów  mającej wpływ na ustalenie reprezentacji  Polski na Puchary Świata. W większości zdali  trudny egzamin  i czterech z nich

zdobyło  ważne punkty. Bardzo dobrze  walczyli  w  eliminacjach grupowych. Najwyżej  na  27 miejscu sklasyfikowany był Stanisław Dziura z Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół 1893".

Miejsca mielczan:

27. Stanisław Dziura

28 Maciej Kaźmierski

38 Piotr Urban

63 Szymon Tarachanowicz

65 Pawał Urban

Reprezentujący Kraków  mielczanin Wojciech Lubieniecki był  6.

W Wadowicach walczyła młodzież i dzieci. Najlepiej radzili sobie mielczanie w konkurencji U –11 i  U-13. Na trzecim stopniu  stanęła  Paulina  Misiak z PTG Sokół oraz  Karol  Pyzikiewicz z  MKS  Gryf Mielec. Maciej Schab oraz Wiktor Bernat z PTG Sokół byli kolejno 25 i 36.

Wśród dziewcząt  Hanna Drozdowska (PTG Sokół) była 8, a Hanna Łabuda (PTG Sokół)  9. W konkurencji  U-15 w finałowej ósemce  7 była  Martyna Mróz (PTG Sokół), a na  8 pozycji uplasowała się Iwona  Misiak (PTG Sokół). Na 9 miejscu była  Anna  Martyńska (PTG Sokół), a 17 miejsce zajęła   Emilia  Pietras (PTG Sokół). Mikołaj  Madej (PTG Sokół)  w klasyfikacji juniorów młodszych  był 14.