Wielkie sukcesy lekkoatletów. Dawid Piłat i Katarzyna Zdziebło zadziwiają sportową Polskę  - Zdjęcie główne

SportCały czas możemy przekazywać świetnie informacje po kolejnych startach zawodniczek i zawodników LKS Stali Mielec. Fantastyczne wyniki były bowiem udziałem m.in. Katarzyny Zdziebło oraz Dawida Piłata.

Na stadionie w Stalowej Woli odbył się mityng, w ramach którego zostały rozegrane mistrzostwa województwa w kategorii juniora młodszego U-18. Niewątpliwie gwiazdą zawodów był Dawid Piłat, który po raz kolejny w tym roku poprawiał rekord Polski juniorów U-20 w rzucie młotem 6 kg.

Dawid rzucając w drugiej próbie na odległość 75.57 metra, poprawił o dwa centymetry swoje osiągniecie z 8 sierpnia ze Spały. W kolejnej trzeciej kolejce posłał młot znacznie dalej, bo aż na odległość 76.55 metra. Podopieczny Ryszarda Jakubowskiego rzucał także młotem seniorskim 7.26 kg, uzyskując 66.50 metra, znacznie poprawiając swój rekord życiowy.

W ramach mistrzostw U-18 zawodnicy LKS Stal Mielec wygrali klasyfikację medalową, zdobywając czternaście medali (8 złotych, pięć srebrnych i jeden brązowy). Padło dużo rekordów życiowych oraz najlepszych wyników sezonu. Olga Wal (800 m) i Daniel Kamiński (skok w dal ) zostali liderami ogólnopolskich tabel młodzikowskich w swoich konkurencjach.

To nie koniec sukcesów. Na stadionie we Włocławku zawodniczka LKS Stali Mielec w chodzie sportowym na dystansie 5000 metrów, osiągając czas 21:13.69, została mistrzynią Polski, deklasując rywalki. Osiągnięty rezultat to drugi wynik w historii polskiego chodu na tym dystansie, tylko 10 sekund gorszy od rekordu Polski.

Druga na mecie z ponad minutową stratą zameldowała się Olga Niedziałek (22:35.03). Brązowy medal zdobyła najbardziej doświadczona chodziarka Agnieszka Ellward (23:11.98). Kolejna zawodniczka LKS Stali Mielec Wiktoria Raś ukończyła rywalizację na 6 miejscu  z czasem 25:23.34.

W kolejnym wydaniu Korso następna porcja informacji z LKS Stali Mielec. Sukcesów jest bowiem naprawdę sporo i w następnym numerze napiszemy o kolejnych. Szerzej opiszemy również mistrzostwa Polski ze świetnym wynikiem Katarzyny Zdziebło włącznie.