Autorka, która jest aktywną członkinią Związku Literatów Polskich oraz kulturalną animatorką i fotografką, po raz kolejny zachwyciła swoją twórczością. Spotkanie, które poprowadził Zbigniew Michalski, prezes Towarzystwa, zgromadziło blisko 30 osób – przyjaciół literatury, sympatyków poezji oraz lokalnych artystów.
Wieczór rozpoczął się od muzycznego występu Zespołu Kameralnego PSM I i II st. im. M. Karłowicza w Mielcu. W skład zespołu weszli Filip Janiec (perkusja), Bartłomiej Dudzik (gitara basowa), Tadeusz Kmieć (pianino) oraz Filip Łachut (gitara solowa). Muzycy, pod czujnym okiem nauczyciela Jarosława Kmiecia, stworzyli wyjątkowy klimat, idealnie wprowadzając zebranych w nastrojowy, poetycki wieczór.
Po muzycznej inauguracji na scenę wkroczyła Katarzyna Hudy, z którą przeprowadziła rozmowę Barbara Augustyn. Rozmowa dotyczyła inspiracji autorki, jej refleksji nad życiem oraz procesu twórczego, który doprowadził do powstania „Rozdroży”. Katarzyna Hudy otworzyła się przed publicznością, dzieląc się swoimi przemyśleniami i inspiracjami, a także odpowiadając na pytania związane z jej wieloletnią drogą literacką.
Podczas wieczoru poetyce słów Katarzyny Hudy towarzyszył Janusz Pacholec, który recytował wybrane utwory z nowego tomiku. Jego głęboki i przejmujący głos oddał w pełni nastrój wierszy, wprowadzając zebranych w świat emocji i refleksji autorki. Spotkanie wzbogaciły również występy Sylwii Liguz, która dwukrotnie zaśpiewała w trakcie krótkich przerw w rozmowie. Jej wokal stanowił doskonałe dopełnienie wieczoru, harmonijnie łącząc się z recytowaną poezją.
Na zakończenie wieczoru muzycy Zespołu Kameralnego przygotowali niespodziankę dla zgromadzonej publiczności, wykonując dodatkowo dwa utwory na bis, czym wywołali aplauz i zachwyt uczestników. Po koncercie Katarzyna Hudy rozpoczęła podpisywanie tomiku „Rozdroża”, którego oryginalną okładkę zaprojektował Dominik Zawistowski.
Wieczór pełen literatury, muzyki i rozmów o sztuce potwierdził, że Mielec to miejsce, gdzie twórcy i odbiorcy mogą wspólnie celebrować piękno słowa i dźwięku. „Rozdroża” to tomik, który na długo zapadnie w pamięć uczestnikom tego spotkania, niosąc ze sobą przesłanie o poszukiwaniu, refleksji i emocjach, które łączą nas wszystkich.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.