Reklama

W najbliższy weekend zawody rowerowe "Eliminator"! Będą utrudnienia w ruchu

Opublikowano:
Autor:

W najbliższy weekend zawody rowerowe "Eliminator"! Będą utrudnienia w ruchu  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Studio Wizualne Damian Gąsiewski, Stowarzyszenie Kolarskie Stal Mielec Bartek Ćwik, Urząd Miejski w Mielcu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu są organizatorami zawodów rowerowych ELIMINATOR AUTOPART MIELEC 2019 vol. 2, które odbywają się w Mielcu w Parku Leśnym Górka Cyranowska.

Patronem honorowym pierwszego ELIMINATORA jest AUTOPART – czołowy polski producent akumulatorów do wszystkich typów pojazdów. AUTOPART zapewnia dla uczestników namiot, w którym można odpocząć i zregenerować siły. Ponadto, w czasie całej imprezy, firma  odbiera zużyte baterie i wymienia je na batony energetyczne i inne słodkie upominki, które dodadzą energii uczestnikom i kibicom. Zbiórka baterii to efekt współpracy z Zakładem Utylizacji Odpadów Komunalnych w Mielcu. Specjalna nagroda przewidziana jest dla osób, które przyniosą ich najwięcej.

Tak prezentuje się układ utrudnień związanych z zawodami

To druga tego typu impreza dla miłośników dwóch kółek w Mielcu. W zawodach bez wpisowego bierze udział 32 uczestników z południowo-wschodniej Polski, którzy na specjalnie przygotowanej 2 kilometrowej trasie rywalizują dwójkami w systemie pucharowym. 

Wymagająca crossowa trasa w Parku Leśnym w samym centrum Mielca, liczne zjazdy i podjazdy z pewnością są nie lada wyzwaniem dla śmiałków posiadających rowery górskie.

Rozgrzewkę dla uczestników na rowerkach spinningowych prowadzi Joy Fitness Club Mielec. 

Każdy z uczestników otrzymuje pamiątkowy medal, a najlepsi okolicznościowe puchary. Wraz z Partnerami przygotowaliśmy dla wszystkich pakiety startowe, gadżety, posiłek regeneracyjny, wodę oraz  napoje izotoniczne.

Wśród uczestników przyznana zostanie nagroda specjalna za najlepszy czas przejazdu trasy zawodów ufundowana przez Firmę AUTOPART. Atrakcją będzie również losowanie nagrody głównej, a jest nią rower górski ufundowany przez Bike Center Bartek Ćwik.

 

Start i meta zawodów będą zlokalizowane u podstawy Górki Cyranowskiej, przy skrzyżowaniu ulic Chopina i Kwiatkowskiego. Trasa rowerowa prowadzić będzie alejkami i ścieżkami Parku Leśnego, co wiązać będzie się z utrudnieniami dla odwiedzających to miejsce. Trasa przejazdu oznaczona będzie specjalnymi taśmami i płotkami, a dodatkowo w newralgicznych miejscach stanie kilkunastu oznakowanych wolontariuszy z mieleckiego Hufca. Główne alejki Górki Cyranowskiej będą wyłączone z ruchu. Chodnik od strony ul. Kwiatkowskiego na długości Górki również będzie wyłączony z ruchu pieszego. Przejście możliwe będzie drugą stroną ulicy. Na fragmencie wewnętrznej drogi prowadzącej do garaży na Os. Młodego Robotnika będzie obowiązywał ruch wahadłowy. Organizatorzy proszą wszystkich wybierających się w tym dniu do parku o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza pilnowania dzieci, aby nie wbiegały na trasę zawodów. Właścicieli psów prosimy o trzymanie czworonogów podczas spaceru na smyczy. Wszystko to dla wspólnego bezpieczeństwa.

Patronem honorowym drugiej edycji ELIMINATORA jest AUTOPART – czołowy polski producent akumulatorów do wszystkich typów pojazdów. AUTOPART zapewni dla uczestników namiot, w którym będzie można odpocząć i zregenerować siły. Ponadto, w czasie całej imprezy, firma będzie odbierać zużyte baterie i wymieniać je na batony energetyczne i inne słodkie upominki, które dodadzą energii uczestnikom i kibicom. Rok temu udało się zebrać ok. 80 kg, co było świetnym wynikiem. Liczymy, że w tym roku wynik zostanie podwojony  Zbiórka baterii to efekt współpracy z Zakładem Utylizacji Odpadów Komunalnych w Mielcu. Specjalna nagroda przewidziana jest dla osób, które przyniosą ich najwięcej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE