Reklama

Ukraińska eskapada Piłkarskich Nadziei

Opublikowano:
Autor:

Ukraińska eskapada Piłkarskich Nadziei - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Kolejny już raz drużyny mieleckiej Akademii Piłkarskie Nadzieje gościły na ukraińskim Zakarpaciu. Tym razem do Użgorodu udały się aż trzy ekipy spod znaku "Orła", aby wziąć udział w bardzo mocno obsadzonym międzynarodowym turnieju.

Oprócz czołowych drużyn ukraińskich zagrały tu ekipy z Węgier, Rumunii i Słowacji. Nasz kraj i miasto Mielec reprezentowały w tym gronie drużyny roczników 2007, 2008 i 2009 AP Piłkarskie Nadzieje.

Bardzo dobry występ zaliczyli chłopcy z rocznika 2007, którzy po raz pierwszy zagrali w nowym ośmioosobowym ustawieniu, na większym niż dotychczas boisku, z dobrze dysponowanymi zespołami z Ukrainy, Węgier i Słowacji.

- Po dwóch łatwiejszych spotkaniach, które wygraliśmy wysoko, przyszedł bardzo ciężki rywal - Metalist Charków, z którym po bardzo twardej walce zremisowaliśmy 1:1. W drugi dzień przegraliśmy z Olimpijską Szkołą Piłkarską z Użgorodu oraz wygraliśmy z Węgrami z Kisvaros 2:0. W trzecim dniu zagraliśmy mecz z Zinedine Zgorod, remisując 1:1 oraz przegraliśmy po emocjonującym spotkaniu z Adrenaliną Łuck 1:2. W stawce 22 drużyn zajęliśmy wysokie szóste miejsce. Nasz napastnik Oliwier Krakowski został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju w Użgorodzie – powiedział po powrocie do Mielca trener rocznika 2007 – Dariusz Szady.

Wyniki jego podopiecznych:
APPN Mielec - Olimp Użgorod 6:0 (bramki - Posłuszny x 3, Krakowski, Wołowiec x2)
APPN Mielec - FC Silce 5:0 (Posłuszny x 2,Dąbrowski , Wołowiec x2)
APPN Mielec - Metalist Charków 1:1 (Dąbrowski)
APPN Mielec - Podilla Chmielnicki 1:4 (Wołowiec)
APPN Mielec - FC Użgorod 0:3
APPN Mielec - Kisvaros HU 2:0 (Krakowski, Golba)
APPN Mielec - Zinedine Użgorod 1:1 (Krakowski)
APPN Mielec - Adrenalina Łuck 1:2 (Krakowski)
Skład rocznika 2007: Dąbrowski, Buziak, Parkosz, Marud, Szady, Golba, Zaręba, Rogóż, Krakowski, Miłoś, Wołowiec, Posłuszny, Szlęk.

Na 10 miejscu w turnieju w Użgorodzie w swojej kategorii wiekowej uplasował się rocznik 2008, który wystąpił w składzie: Marta Madej, Jakub Ziobroń, Aleksander Sito, Szymon Kaczor, Szymon Kowalik, Antoni Staroń, Mateusz Wójtowicz, Wiktor Jagusiak, Dominik Pudło oraz trener Wojciech Mieszkowicz.

Wyniki:
APPN 2008 - Zirka Kijów 1:1 (gol Pudło)
APPN 2008 - Sdjuszow Użgorod 2:6 (Jagusiak, Pudło)
APPN 2008 - Suzir Swjaljawa 2:1 (Jagusiak, Staroń)
APPN 2008 - Arsenal Kijów 2:0 (Jagusiak, Wójtowicz)
APPN 2008 - Brasil Odessa 1:3 (Jagusiak)
APPN 2008 - Tatran Presov 1:4 (Staroń)
APPN 2008 - Suzir Kijów II 2:1 (Pudło x2)
APPN 2008 - Arsenal Kijów 0:0 (w rzutach karnych 1:2, Jagusiak)

Zespół rocznika 2009 zajął dalsze miejsce. - Cały turniej potraktowaliśmy jako lekcję oraz pokaz walki i zaangażowania dla naszych zawodników. Wiedzieliśmy, iż z tego słyną ukraińskie drużyny i to właśnie siłowa piłka dominowała w tym turnieju. W meczach, w których udało się dorównać w tym aspekcie, wyglądaliśmy bardzo dobrze, gdyż pod kątem umiejętności piłkarskich poza zasięgiem był tylko rumuński Cluj, który wygrał wszystkie mecze ze sporą przewagą i różnicą bramek. Duże słowa uznania dla zespołu, bo występowaliśmy 9-osobowym składem, z czego dwóch zawodników było z rocznika 2010 – ocenił turniej trener rocznika 2009 - Marcin Paterak

Jego drużyna wystąpiła w składzie: Pipała, Golba, Ziobroń, Wdowiarz, Marud, Madej, Szady, Nycek, Surowiec.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE