Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Maliniu Mistrzami Województwa

Autor: | Zdjęcie: Pszs Mielec

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Maliniu Mistrzami Województwa - Zdjęcie główne

foto Pszs Mielec

Sport Reprezentacja chłopców Szkoły Podstawowej w Maliniu w piłce ręcznej wygrała Finał Wojewódzki Igrzyska Młodzieży Szkolnej (kl. VII - VIII).

W zawodach rozegranych w Dynowie wygrali z SP nr 1 Dynów 15: 6, z SP nr 1 Sanok 11: 8, z SP Cmolas 16: 8. W drodze do finału wygrali zawody powiatowe, pokonując SP nr 11 Mielec 16: 13, SP nr 6 Mielec 7: 17 SP Radomyśl W. 8: 15, następnie w turnieju rejonowym rozegranym w Radomyślu W. zwyciężyli SP Cmolas 21: 12 i SP Brzeźnicę (pow. dębicki) 17: 8 oraz w półfinale wojewódzkim w Cmolasie wygrali z SP nr 3 Tarnobrzeg 18: 9, oraz SP Skopanie 16: 3.

Chłopcy otrzymali puchar, dyplom oraz pamiątkowe medale. Uzyskali również możliwość udziału w Centralnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Szkołę w Maliniu reprezentowali:

Marek Bukowski, Szymon Ciemięga, Mateusz Czachor, Radosław Czachor, Igor Daniel Kacper Dąbrowski, Jakub Furdyna, Karol Hyjek, Kamil Mieszkowicz, Kamil Ochalik, Szymon Pyż, Igor Rakoczy, Jakub Trojnar, Oskar Żak, opiekun Lesław Jachowicz.

Kilka dni wcześniej Błażowej rozegrany został Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci (kl. VI i mł.) w piłce ręcznej chłopców. W tych zawodach też uczniowie ze szkoły w Maliniu zaprezentowali się bardzo dobrze, zajmując II miejsce i tytuł Wice-mistrza Województwa. W Błażowej wygrali z: SP Błażowa 11: 4. SP Sióstr Pijarek Rzeszów 4: k. 2: 1 oraz przegrali z SP Uherce Mineralne 10: 11. W drodze do tego tytułu w powiecie wygrali z SP Wadowice G. 10: 3, SP Radomyśl W. 11: 8, w półfinale Jaślanach pokonali SP nr 6 Dębica 7: 3. SP nr 3 Tarnobrzeg 9: 7, CP Cmolas 10: 5. Do tytułu dołączone zostały medale, puchar i dyplom.