Trzecie miejsce zawodnika „Sokoła” na Mistrzostwach Polski w Półmaratonie

Opublikowano:
Autor:

Przeczytaj również:

Sport Pierwszą sportową imprezą nordic walking rangi mistrzowskiej w 2022 roku były zorganizowane w Prudniku (Góry Opawskie) IV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Górskim Półmaratonie Nordic Walking.

Na tych zawodach barwy PTG „Sokół 1893” Mielec reprezentował tylko jeden zawodnik, a był nim Jerzy Piotr Krakowski.

Był to dopiero drugi jego start na dystansie 21,1 km. Przed rokiem na poprzedniej edycji tych mistrzostw zajął szóste miejsce w kategorii M 55-59, a w tym roku nastąpił spory postęp, bo po emocjonującej walce niemal do ostatniego kilometra wywalczył miejsce na trzecim stopniu podium. Dystans półmaratonu przebył w czasie 2:44'52 i o ponad dwie minuty poprawił swój wynik z roku ubiegłego.

Jak powiedział sam zawodnik, nie spodziewał się tak dobrego występu i miejsca na podium. Oceniał się, że może ukończyć zmagania na szóstej, siódmej pozycji, ale wymagająca trasa, dyspozycja dnia i obrana taktyka zweryfikowały uczestników. Wynik mógł być jeszcze lepszy, ale już na pierwszym kilometrze zawodnik „Sokoła” na kamiennym podłożu trasy uszkodził kijek (złamany grot), co później nie pozwalało na mocne wbicie kija i energiczne odbicie.

Zwycięzcą w tej kategorii został faworyt, obrońca tytułu mistrzowskiego Marek Sokołowski (PTG Sokół Rymanów). Na drugim miejscu finiszował Władysław Żaczek (Aktywnie Andrespol), a trzeci był Jerzy Piotr Krakowski (PTG Sokół 1893 Mielec).