Trzeci turniej „Enea Cup” 2022 dla Szkoły Podstawowej nr 11 [ZDJĘCIA]

Sport Za nami kolejny etap Regionalnej Ligi Młodzieżowej „Enea Cup”. Zawody w kategorii klas 7-8 wygrała drużyna Szkoły Podstawowej nr 11, na drugim miejscu uplasowały się Handballowe Nadzieje ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego „Stal Mielec”, a trzecia była Szkoła Podstawowa nr 1. Turniej odbył się w hali Szkoły Podstawowej nr 7 w Mielcu.

Tym razem organizatorzy rozdzielili gry poszczególnych kategorii wiekowych na dwa różne terminy. Tym samym w środę (13 kwietnia) grały ze sobą dzieci z klas 7-8, a rywalizacja klas 4-6 odbędzie się w późniejszym terminie.

Łącznie w turnieju wzięły udział drużyny z pięciu szkół z Mielca: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 11 oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego „Stal Mielec”. W tej stawce najlepsi okazali się reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 11. Podopieczni trenera Ireneusza Szumełdy wygrali wszystkie cztery spotkania.

Na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Mistrzostwa Sportowego „Stal Mielec” występująca pod nazwą Handballowe Nadzieje, a trzecia była Szkoła Podstawowa nr 1. Z kolei miejsca tuż za podium zajęły Szkoła Podstawowa nr 2 oraz Szkoła Podstawowa nr 6.

Po turnieju wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.

Regionalna Liga Młodzieżowa „Enea Cup” to zawody, które na stałe wpisały się do kalendarza sportowego, od początku wspierane są przez Eneę Elektrownię Połaniec. Organizatorem przedsięwzięcia jest klub piłki ręcznej Handball Stal Mielec, a biorą w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych z województw podkarpackiego, świętokrzyskiego i małopolskiego.