To nie był dzień Stali Mielec. Trzy punkty zostają w Łęcznej [VIDEO]

Autor: | Zdjęcie: Materiały prasowe

To nie był dzień Stali Mielec. Trzy punkty zostają w Łęcznej [VIDEO] - Zdjęcie główne

foto Materiały prasowe

Sport PGE FKS Stal Mielec odnosi swoją drugą porażkę z rzędu. Przed meczem to drużyna z Mielca była faworytem tego spotkania. Niestety boisko zweryfikowało. Górnik Łęczna - PGE FKS Stal Mielec 2:0.

Początek spotkania w Łęcznej zapowiadał się dla Stali optymistycznie. Stwarzała groźne sytuacje, które mogły zakończyć się bramką Steczyka czy Getingera. Niestety zabrakło dokładności.

W 23 minucie spotkania gospodarze zaczynają od rzutu rożnego, piłka trafia na 13 metr do Janusza Gola i ten przewrotką pokonuje Rafała Strączka. Nadzieja Stali Mielec na szybką odpowiedź kończy się w 32 minucie, w której Damian Gąska posyła piłkę główką do siatki.

Tym samym Górnik Łęczna prowadzi 2:0 i tego wyniku broni do ostatniej minuty spotkania. W drugiej połowie świetne akcje zaliczył Wrzesiński, lecz nie trafił do bramki.

W 80 minucie Górnik miał szansę na podwyższenie wyniku. Śpiączka był sam na sam z bramkarzem Stali, lecz trafił w słupek. Bramka i tak byłaby nie uznana, ponieważ zawodnik był na spalonym.

Podsumowując to spotkanie, Stali dalej brakuje dobrego napastnika.

Górnik Łęczna - PGE FKS Stal Mielec 2:0 (2:0)

Bramki: Janusz Gol 23′, Damian Gąska 32′

Górnik Łęczna: 33. Maciej Gostomski, 3. Leandro, 20. Bartosz Rymaniak, 35. Gerson, 22. Sergiej Krykun, 6. Janusz Gol, 8. Szymon Drewniak, 24. Michał Goliński, 77. Damian Gąska, 70. Jason Lokilo, 18. Bartosz Śpiączka

Rezerwowi: 44. Adrian Kostrzewski, 13. Marcel Wędrychowski, 17. Łukasz Szramowski, 19. Przemysław Banaszak, 21. Kryspin Szcześniak, 27. Michał Mak, 29. Daniel Dziwniel, 49. Ruben Lobato, 88. Alex Serrano

Trener: Kamil Kiereś

PGE FKS Stal Mielec: 13. Rafał Strączek, 6. Mateusz Żyro, 6. Marcin Flis, 8. Maciej Urbańczyk, 11. Maksymilian Sitek, 20. Grzegorz Tomasiewicz, 21. Mateusz Matras, 23. Krystian Gettinger, 26. Arkadiusz Kasperkiewicz, 45. Konrad Wrzesiński, 90. Dominik Steczyk

Rezerwowi: 19. Damian Primel, 2. Albin Granlund, 4. Bozhidar Chorbadzhiyski, 7. Maciej Domański, 17. Wiktor Kłos, 18. Dawid Kort, 46. Jakub Wawszczyk, 77. Adrian Szczutowski

Trener: Adam Majewski

Żółte kartki: Gol, Lokilo, Rymaniak, Żyro

Sędziowie: Krzysztof Jakubik