Autor: | Zdjęcie: Kacper Piękoś

Tauron Liga: Udana inauguracja nowego roku w wykonaniu ITA TOOLS Stal Mielec. Siatkarki przywożą 2 punkty z Opola - Zdjęcie główne

ITA TOOLS Stal Miele wygrywa z UNI Opole | foto Kacper Piękoś

SportW pierwszym meczu w 2024 roku siatkarki ITA TOOLS Stal Mielec grały na wyjeździe z klubem UNI Opole.

Mielczanki zaliczyły udany początek pierwszego seta, gdzie skutecznie atakowały, a także wykorzystywały błędy rywalek. Po skutecznym ataku Poli Nowackiej prowadziły 5:2. Gospodynie zdołały doprowadzić do remisu 6:6, po czym to znów mielczanki min. za sprawą ataków i skutecznego serwisu Nowackiej oraz bloków Emilii Muchy prowadziły 12:7. Podopieczne Mateusza Grabdy utrzymały dobrą dyspozycję, a do tego wykorzystywały kolejne błędy opolanek i ostatecznie zatriumfowały 25:18.

W drugiej partii to mielczanki były stroną pościgową, przynajmniej do stanu 6:6. Następnie dzięki skutecznym piłkom zagranym przez Nowacką, Gierszewską oraz Muchę prowadziły 10:8. Zawodniczki Stali utrzymywały tę niedużą przewagę punktową konsekwentnie i zdołały doprowadzić do szczęśliwego zakończenia drugiego seta, który skutecznym atakiem podkreśliła Weronika Gierszewska, ustalając jego wynik na 25:22.

Trzecia partia niestety stała pod znakiem rozkojarzenia i nieskuteczności, co dało się zauważyć od stanu 7:7. Mielczanki zaczęły wtedy hurtowo tracić punkty i z remisowego stanu zrobiło się 11:7, a następnie 14:8 na korzyść opolanek. Przy stanie 16:10, podopieczne Mateusza Grabdy ponownie stracił serię punktów i przy wyniku 21:11 było wiadome, że ta partia musi pójść w zapomnienie.

W czwartym secie zawodniczki Stali od stanu 5:5 wygrały aż 5 kolejnych piłek. Następnie jednak powtórzyło się to, co jest największym mankamentem mielczanek, a mianowicie seryjnie tracone punkty. W krótkim czasie przegrały 6 piłek i opolanki dogoniły je na stan 11:14. Wtedy doszło do serii aż 7 przegranych piłek przedzielonych tylko jedną wygraną po stronie mielczanek. Końcowa faza czwartej partii należała do gospodyń, które wygrały ją ostatecznie 25:20. Siatkarki Mateusza Grabdy mogły być po tej partii na siebie złe, ponieważ wypuściły z rąk wcześniejsze pięciopunktowe prowadzenie.

W tie-breaku nadal po stronie opolanek straszyła Katarzyna Zaroślińska-Król, która tego wieczoru zdobyła blisko 30 punktów. Dla mielczanek punktowało natomiast trio Nowacka, Gierszewska, Mucha. Ostatnia partia tego spotkania była najbardziej emocjonująca i wyrównana. Żadna z ekip nie zdołała zapewnić sobie przewagi większej niż dwa oczka.  Ostatnie piłki piątego seta lepiej rozegrały mielczanki, które cieszyły się z wygranej 15:13 i 3:2 w całym meczu.W następnej kolejce rozegranej 13 stycznia siatkarki z Mielca przed własną publicznością podejmą klub Budowlani Łódź.

UNI Opole - ITA TOOLS Stal Mielec 2:3 (18:25, 22:25, 25:16, 25:20, 13:15)

UNI Opole: Marta Orzyłowska, Elan McCall, Felicitas Barbero, Ana Karina Olaya, Pola Janicka, Marta Pamuła, Adriana Adamek (L), Katarzyna Zaroślińska-Król, Katarzyna Połeć, Jagoda Białek (L), Natalia Kecher, Oliwia Sieradzka, Julia Bińczycka

ITA TOOLS Stal Mielec: Kamila Dyduła, Pola Nowacka, Katarzyna Bryda, Izabela Bałucka, Klaudia Łyduch (L), Olena Lymareva, Klaudia Laskowska-Azab, Karolina Pancewicz (L), Emilia Mucha, Weronika Gierszewska, Sonia Kubacka, Sylwia Kucharska, Aleksandra Walczak